Trwa ładowanie...

21-latka została uprowadzona. Detektywi z Polski lecą ją odnaleźć

Grupa polskich detektywów ma w poniedziałek wylecieć do Azji, żeby odnaleźć 21-letnią kobietę. Pochodząca z Ukrainy Bogdana została uprowadzona w Tajlandii. O pomoc poprosił mieszkający w Polsce brat dziewczyny po tym, jak porwanej udało się z nim skontaktować.

Pattaya Walking Street
Pattaya Walking Street Źródło: Getty Images, fot: puttapon
drtmjno
drtmjno

Z relacji bliskich wynika, że Bogdana kilka miesięcy temu wyleciała do Tajlandii w celach zarobkowych - informuje Polska Agencja Prasowa. Kobieta pracowała w branży hotelarskiej. Kilkanaście tygodni temu została uprowadzona i prawdopodobnie wywieziona do sąsiedniego kraju.

21-latce udało się skontaktować z bratem, który od kilku lat mieszka w Katowicach, za pośrednictwem Telegramu.

Próbowała dwa razy uciekać

Porwana Ukrainka miała relacjonować, że dwukrotnie podjęła próbę ucieczki i za każdym razem kończyło się to brutalnym pobiciem i zakuciem w kajdanki. Kobiecie odebrano również dokumenty. Z informacji, które przekazała rodzinie, ma wynikać, że grupa uprowadzonych razem z nią osób jest bardzo liczna.

drtmjno

Brat 21-latki nawiązał kontakt z polskimi detektywami, którzy prowadzili sprawy zaginięć w różnych częściach świata. Pracownicy agencji detektywistycznej potwierdzili, że kobieta została uprowadzona i na podstawie przedstawionych przez rodzinę materiałów ustalili miejsce jej pobytu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niemcy mają dość. Więcej deportacji i patroli przy granicy z Polską

"Oprawcy stosują wobec niej przemoc"

- Mamy ustalone miejsce, w którym przebywa, natomiast ze względów bezpieczeństwa nie udzielamy szczegółowej informacji - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef zespołu śledczego zaangażowanego w poszukiwania, Dawid Burzacki.

drtmjno

- Z materiału, którym dysponujemy, jednoznacznie wynika, że dziewczyna została uprowadzona, jest przetrzymywana wbrew swojej woli, a oprawcy stosują wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną - dodał.

Detektywi mają nadzieję, że 21-latkę uda się uwolnić i ewakuować do najbliższej ukraińskiej lub polskiej placówki konsularnej.

Ze względu na sytuację bliskich Bogdany śledczy, którzy mają polecieć do Azji, zrzekli się wynagrodzenia. Rodzina zaginionej ma pokryć koszty wyżywienia, transportu i noclegu.

drtmjno

Sprawa zaginięcia kobiety została też zgłoszona w katowickiej policji. Jednak ze względu na to, że poszukiwana nigdy nie mieszkała w Polsce, nie ma podstaw prawnych do podejmowania przez polskich funkcjonariuszy czynności w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
drtmjno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drtmjno
Więcej tematów