Trwa ładowanie...

Polsat pomyłkowo uśmiercił mężczyznę. Teraz ponosi konsekwencje

W programie "Interwencja" pokazano zdjęcie niewłaściwego człowieka, informując jednocześnie, że nie żyje. Poszkodowany wygrał właśnie w sądzie.

Share
Polsat pomyłkowo uśmiercił mężczyznę. Teraz ponosi konsekwencjeŹródło: PAP, fot: delmanowicz
d1nxomr

O tym, że mężczyzna, został pomyłkowo uśmiercony przez stację i wygrał z nią sprawę w sądzie - poinformował "Dziennik Gazeta Prawna".

W grudniu 2014 roku Polsat wyemitował materiał o osobie, która zleciła swoje zabójstwo. Zilustrował go zdjęciem mężczyzny, które jeden z dziennikarzy znalazł na Facebooku - imię i nazwisko się zgadzało. Bohater, o którym mówiono w materiale, i mężczyzna ze zdjęcia, to nie była jednak ta sama osoba.

Kiedy poszkodowany dowiedział się o pomyłce, zadzwonił do stacji. Przeproszono go, a reportaż usunięto. Na tym jednak się nie skończyło. Polsat został pozwany i przegrał.

d1nxomr

"Zestawienie fotografii powoda z treścią reportaży w oczywisty sposób wywoływało przekonanie, że mężczyzna na zdjęciu to tragicznie zmarły T.K., który zlecił swoje zabójstwo, aby jego córka otrzymała odszkodowanie z polisy na życie, mający problemy psychiczne i postępujący w sposób dwuznaczny moralnie" - orzekł sąd

Stwierdził również, że "powód został przedstawiony jako osoba niezrównoważona psychicznie i podżegająca innego mężczyznę do popełnienia przestępstwa zabójstwa, co niewątpliwie jest poniżające w odbiorze społecznym".

Polsat złożył apelację, ale wyrok został utrzymany. Ocenił, że doszło do naruszenia dóbr osobistych. "Powód musiał chociażby tłumaczyć swojej córce, że nie planuje umierać, a w miejscu pracy wyjaśniać, że doszło do pomyłki" - informuje dziennik.

Polsat ma przeprosić mężczyznę w głównym wydaniu swojego programu informacyjnego i wypłacić 40 tys. zł zadośćuczynienia.

Zobacz też: Prokuratura o zatrzymaniu Frasyniuka: ogłosiliśmy zarzuty, postępowanie jest w toku

Źródło "Dziennik Gazeta Prawna"

d1nxomr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nxomr
d1nxomr
Więcej tematów