Trwa ładowanie...
d35bm35

Polonistka ze Słupska gwałciła 13-letnią uczennicę

Na pięć lat więzienia i 10 lat zakazu zawodu nauczyciela skazał Sąd Okręgowy w Słupsku (Pomorskie) byłą polonistkę ze Szkoły Podstawowej za gwałty na 13-letniej uczennicy - poinformowano w sekretariacie wydziału karnego odwoławczego.

Share
d35bm35

Wyrok jest prawomocny. Skazana ma odbywać karę w systemie terapeutycznym, co oznacza, że będzie leczona w więzieniu.

Wyrok ogłoszono po rozpoznaniu apelacji prokuratury i obrońcy oskarżonej. W listopadzie 2008 r. Sąd Rejonowy w Słupsku skazał kobietę na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela.

Oba procesy 53-letniej obecnie Lidii M. toczyły się z wyłączoną jawnością. O sprawie wiadomo jedynie, że polonistka zmusiła nastolatkę do uprawiania seksu, nadużywając sympatii, jaką obdarzała ją uczennica. Kobieta wykorzystywała też emocjonalny szantaż, upijając dziewczynkę piwem. Do intymnych kontaktów dochodziło w 2004 roku. Z wyroku sądu I instancji wiadomo, że było 50 takich przypadków. Nauczycielka wykorzystywała seksualnie nastolatkę w szkole, w domu i na koloniach.

Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki przeczytali jej pamiętnik.

W akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła nauczycielce molestowanie. Sąd zmienił jednak kwalifikację tych czynów, uznał bowiem, że intymne kontakty, do których oskarżona doprowadziła podstępem, były gwałtami.

d35bm35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35bm35
d35bm35
Więcej tematów