Trwa ładowanie...
19-09-2014 18:10

Polka wśród trojga oskarżonych o wspieranie dżihadystów

Prokuratura generalna w Niemczech oskarżyła trzy osoby o wspieranie dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Wśród oskarżonych jest 25-letnia Polka, która miała dostarczyć swemu mężowi należącemu do IS sprzęt do nagrań propagandowych filmów wideo.

Share
Polka wśród trojga oskarżonych o wspieranie dżihadystówŹródło: AFP, fot: AL HAYAT
dlaw5f5

Troje oskarżonych - dwie kobiety i mężczyzna w wieku od 22 do 25 lat - będą odpowiadać przed Wyższym Sądem Krajowym w Duesseldorfie za popieranie zagranicznego terrorystycznego ugrupowania oraz przygotowywanie zagrażających państwu ciężkich czynów z użyciem przemocy - podała agencja dpa.

Oskarżeni wspierali finansowo terrorystyczną organizację działającą w Syrii i Iraku.

Prokuratura zarzuca pochodzącej z Polski i posiadającej też paszport niemiecki Karolinie R., nabycie kamer i sprzętu dodatkowego, które miały być wykorzystane do nakręcenia propagandowych filmów wideo. 25-letnia kobieta miała ponadto dostarczyć osobiście do Syrii trzy dalsze kamery i 5 tys. euro. Po powrocie do Niemiec oskarżona wysłała mężowi kolejne 6 tys. euro. Pośrednikami byli obaj współoskarżeni Niemcy.

dlaw5f5

Polka przebywa od marca w areszcie śledczym. Dwie pozostałe osoby odpowiadają z wolnej stopy.

Według tygodnika "Der Spiegel" w Niemczech toczy się obecnie 140 postępowań w związku z osobami mającymi związki z IS. 33 sprawy dotyczące 60 podejrzanych przejęła prokuratura generalna, by odciążyć wymiar sprawiedliwości w krajach związkowych.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opanowali duże obszary na terenie Syrii i Iraku.

dlaw5f5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlaw5f5
Więcej tematów