Trwa ładowanie...
dgaghhj
Politycy zgodnie o decyzji ZPRE: słuszna. Poseł Kukiz'15 zaprasza do Polski na piwo

Politycy zgodnie o decyzji ZPRE: słuszna. Poseł Kukiz'15 zaprasza do Polski na piwo

• ZPRE nie przeprowadzi debaty na temat sytuacji w Polsce
• Wniosek nie uzyskał wymaganych dwóch trzecich głosów
• Polscy politycy zgodnie twierdzą, że ta debata nie służyłaby Polsce
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dgaghhj

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy postanowiło na sesji zimowej nie przeprowadzać debaty na temat funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce. Wniosek w tej sprawie nie uzyskał wymaganych dwóch trzecich głosów.

Przeprowadzenia debaty domagały się cztery z pięciu frakcji politycznych w ZPRE: chadecy (EDG), socjaliści (SOC), liberałowie (ALDE) i Zjednoczona Lewica Europejska (UEL).

dgaghhj

W ocenie szefa klubu parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego parlament Rady Europy "podjął słuszną decyzję". - Europa ma znacznie poważniejsze problemy przed sobą niż debatowanie nad tym, czy rozwiązania prawne w Polsce różnią się od tych we Francji, Niemczech czy Austrii - stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską. - To jest dyskusja pozorna, która ma być zasłoną dymną dla problemu, przed którym rzeczywiście stoi Europa, czyli nowej fali uchodźców, którzy ruszą wiosną w kierunku jej granic.

- Wszelkie debaty międzynarodowe, które wskazują nas palcem, są porażką obecnego rządu - rządu PiS-u - powiedział WP Cezary Tomczyk z PO.

- Nasz przedstawiciel wstrzymał się od głosu - zauważył w rozmowie z WP szef Nowoczesnej Ryszard Petru. - Taki show nie jest nam potrzebny. Niech polski rząd skupi się na wszczętej przez Komisję Europejską procedurze i Komisji Weneckiej - dodał.

- Jesteśmy zdania, że ta debata nie służyłaby Polsce - stwierdził Jakub Stefaniak z PSL. - Bronić dobrego imienia Polski będziemy, tak jak dotychczas broniliśmy. Zaznaczyć jednak trzeba, że bronienie dobrego imienia Polski, to nie jest bronienie imienia PiS-u.

Z decyzji parlamentu Rady Europy cieszy się Marek Jakubiak z Kukiz'15. - Jak ktoś chce dowiedzieć się, co się w Polsce dzieje - zapraszamy. Można obejrzeć Warszawę, Kraków, napić się dobrego piwa - powiedział WP. - Zapraszam wszystkich parlamentarzystów Rady Europy, nie ma co gadać, musicie zobaczyć Polskę.

dgaghhj

Podziel się opinią

Share
dgaghhj
dgaghhj
Więcej tematów