Trwa ładowanie...

Politycy: Schetyna powinien wezwać ambasadora USA

- Powinniśmy uchwalić ustawę traktującą "polskie obozy" jako przestępstwo. Byłaby podstawa do postawienia zarzutów dyrektorowi FBI Jamesowi Comeyowi - mówił w programie "7 Dzień Tygodnia" w Radiu ZET Jarosław Gowin. Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO mówiła z kolei, że słowa szefa FBI "to tak skandaliczna wypowiedź", że oczekiwałaby wezwania ambasadora USA do MSZ.

Share
Politycy: Schetyna powinien wezwać ambasadora USA
Źródło: PAP, Fot: Paweł Kula
d3i0xvt

O tym, że należy wezwać ambasadora Stephena Mulla do MSZ mówił też Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Słowa Comeya padły 15 kwietnia. Tam było kilkadziesiąt osób, jesteśmy nieco spóźnieni - mówił.

- W każdym kraju znajdzie się głąb z historii - stwierdził Stanisław Żelichowski z PSL.

d3i0xvt

- Ambasador Schnepf napisał zbyt delikatnie. Powinien zażądać przeprosin. Niezbędne jest wezwanie amerykańskiego ambasadora i złożyć oficjalny protest - mówił Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Oburzamy się słowami dyrektora FBI, a u nas Janusz Korwin-Mikke mówi, że gdyby miał dziecko z zespołem Downa, to by je odseparował. Oburzenia nie ma - przypomniała prowadząca program Monika Olejnik. Sekretarz generalny SLD odrzekł, że Janusz Korwin-Mikke "to klaun". - Powinniśmy się zastanowić, czy kandydaci na prezydenta nie powinni przechodzić badań psychiatrycznych - mówił.

James Comey wygłosił 15 kwietnia przemówienie w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Szef FBI mówił w nim o Polakach jako o "wspólnikach morderców", którzy poddając się nazistowskiej ideologii "pomagali mordować miliony".

d3i0xvt

Podziel się opinią

Share
d3i0xvt
d3i0xvt
Więcej tematów