Trwa ładowanie...
Politycy oceniają projekt "Rodzina 500 plus". "Budżet nie jest z gumy"

Politycy oceniają projekt "Rodzina 500 plus". "Budżet nie jest z gumy"

Goście Jacka Żakowskiego w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo rozmawiali o programie "Rodzina 500+". - To jest oszustwo - ocenił Andrzej Halicki z PO. - Mieliśmy zupełnie inne hasła, zapowiedzi, niż ich realizację. W ramach tych 18 miliardów należy zrobić ten program sprawiedliwie - dodał.
Share
d2skekq

Jak wskazywał Halicki, pieniądze na ten projekt nie powinny pochodzić z podatków, a z innych źródeł. - Oszczędności w administracji, z uszczelnienia VAT-u - mówił. Były minister administracji i cyfryzacji dodał, że "on trochę zapracował na ten program". Odniósł się w ten sposób do aukcji na częstotliwość LTE, z której do budżetu może wpłynąć minimum 9 mld złotych. To właśnie Halicki był odpowiedzialny za rozpisanie aukcji.

- Budżet nie jest z gumy. Platforma atakowała frontalnie ten projekt i mówiła, że nie ma na to pieniędzy. Jeżeli twierdziła, że nie ma 17 miliardów na projekt w obecnej wersji, to skąd wziąć 40 miliardów na projekt w wersji PO? - odpowiedział na zarzuty Halickiego Adam Bielan z PiS.

d2skekq

Adam Szłapka (Nowoczesna) zapowiedział w #dziejesienazywo, że będzie głosował przeciwko poprawkom PO ws. projektu "500+". - W takiej formie absolutnie przeciw - odpowiedział, pytany, czy w takim razie poprze projekt PiS.

- My jeszcze decyzji nie podjęliśmy, ale najprawdopodobniej w obu przypadkach (zagłosujemy) przeciw. Nawet bylibyśmy skłonni się zgodzić, ale nie takim kosztem - ten koszt oceniamy, że jest dwukrotnie wyższy niż samo 500 złotych. I to jest powód, żeby zatrudniać dziesiątki tysięcy następnych urzędników - mówił natomiast Marek Jakubiak (Kukiz'15).

d2skekq

Podziel się opinią

Share
d2skekq
d2skekq
Więcej tematów