Trwa ładowanie...
Politycy oceniają Edmunda Jannigera. "Może Macierewicz wie o czymś, o czym ja nie wiem"
Mariusz Szymczuk

Politycy oceniają Edmunda Jannigera. "Może Macierewicz wie o czymś, o czym ja nie wiem"

Edmund Janniger, 20-letni student, został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Opozycja wytyka mu młody wiek i brak doświadczenia, a politycy PiS bronią decyzji szefa MON. Opinie na ten temat w Sejmie zebrał Mariusz Szymczuk.

Share
de6yvzz

- Minister Macierewicz widocznie wie o czymś, o czym ja nie wiem - powiedział reporterowi Wirtualnej Polski poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15). Według Jakuba Stefaniaka (PSL) zatrudnienie Jannigera to strategiczna decyzja szefa MON, który w ten sposób rozpoczął walkę o elektorat partii KORWiN.

- Minister bierze odpowiedzialność za swoich doradców. Może to wyjątkowo zdolny młody człowiek? - zastanawiała się była premier Ewa Kopacz. Elżbieta Witek, rzecznik rządu, stwierdziła, że 20-latek, studiujący w USA, będzie pomocny w biurze prasowym MON w zakresie współpracy z redakcjami zagranicznymi. - Młodzi ludzie mają mocne zacięcie, jeśli chodzi o media i są w tym dobrzy oraz sprawni - tłumaczyła naszemu reporterowi Witek.

de6yvzz

Janniger wcześniej - przez pół roku - był asystentem Macierewicza, a później wiceszefem jego biura poselskiego i sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10, z którego startował do Sejmu szef resortu obrony.

"Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył" - napisał na swoim profilu na Facebooku Edmund Janniger.

Na jego stronie internetowej czytamy też: "Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich".

Janniger jest studentem Uniwersytetu Rutgers w USA i zasiada w Prezydium Senatu tej uczelni. Jest również prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych.

de6yvzz

Podziel się opinią

Share
de6yvzz
de6yvzz
Więcej tematów