Trwa ładowanie...
d3c4a3m

#Polishblood. Polacy planują strajk w Wielkiej Brytanii. Będą oddawać krew

Tysiące polskich pracowników w Wielkiej Brytanii ma wziąć udział w strajku, planowanym na 20 sierpnia - donosi "The Independent". Tego dnia zamiast do pracy, mają udać się do szpitali, by oddać krew. W sieci akcja opatrzona jest hashtagiem #Polishblood.
Share
Polska flaga na Trafalgar Square w Londynie
Polska flaga na Trafalgar Square w LondynieŹródło: PAP, Fot: Elżbieta Walenda
d3c4a3m

Jak pisze gazeta, Polacy, niezadowoleni z obwiniania ich o powodowanie problemów gospodarczych, porozumieli się na forach internetowych. Temat imigrantów odżył w brytyjskiej przestrzeni publicznej po rozruchach w Dover, gdy w ostatnich tygodniach nielegalni imigranci chcieli przedostać się z francuskiego Calais do Wielkiej Brytanii.

Jak pisze "The Independent", protest wspiera gazeta "Polski Express". Tomasz Kowalski, jeden z jej redaktorów, mówi, że propozycja strajku pochodzi od jednego z czytelników. Polscy pracownicy przygotowali m.in. czerwoną koszulkę z napisem "Dość! Przestań nas obwiniać".

Tadeusz Stenzel, prezes organizacji Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii, mówi, że jego organizacja zastanawia się nad tym, jakie zająć stanowisko w sprawie planowanego protestu. Ostrzega przed reperkusjami, które mogą spotkać polskich pracowników.

Gazeta przypomina, że Polacy są jedną z najliczniejszych społeczności obcokrajowców w Wielkiej Brytanii. To grupa licząca ok. 680 tysięcy osób pracujących w takich branżach jak budownictwo, opieka zdrowotna i gastronomia.

d3c4a3m

Podziel się opinią

Share
d3c4a3m
d3c4a3m
Więcej tematów