Polska"Polish Shock Therapy", czyli polscy stażyści promują Polskę

"Polish Shock Therapy", czyli polscy stażyści promują Polskę

Tradycyjne dania polskiej kuchni i loteria,
na której będzie można wygrać m.in. weekendowy pobyt w Warszawie to niektóre atrakcje polskiej imprezy narodowej "Polish Shock
Therapy", organizowanej wieczorem w Brukseli przez
polskich stażystów pracujących w Komisji Europejskiej.

Takie spotkanie promujące Polskę odbędzie się po raz pierwszy. Organizatorzy spodziewają się, że na "Polish Shock Therapy" do klubu Caves de Cureghem przyjdzie ponad 1000 osób - głównie stażyści z innych krajów UE, ale także urzędnicy pracujący w unijnych instytucjach i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Jak poinformowała jedna z organizatorek imprezy Magdalena Guzowska, spotkania nie udało się zorganizować wcześniej przede wszystkim z powodu niewielkiej reprezentacji polskich stażystów w Komisji Europejskiej. Guzowska dodała, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej sytuacja uległa zmianie i od października, kiedy to nowa grupa rozpoczęła staże, Polacy stanowią najliczniejszą grupę narodową wśród stażystów - na ponad 590 stażystów w KE, 56 to Polacy.

Podczas piątkowej imprezy jej uczestnicy będą mogli skosztować m. in. pierogów z mięsem, golonki, karkówki, dań z dzika i wędzonej słoniny, kaszanki i chleba razowego ze smalcem a także sękacza. Ponadto na loterii będzie można wygrać m. in. weekendowy pobyt dla dwóch osób w Warszawie, Poznaniu lub Krynicy.

Organizatorzy przygotowali również specjalną stronę internetową, na której umieszczono program imprezy, menu, mapkę dojazdu do Caves de Cureghem oraz kolaż zdjęć współczesnej Polski.

Guzowska ma nadzieję, że dzięki "Polish Shock Teraphy" uda się obalić przynajmniej kilka stereotypów na temat Polski - np. ten, z którym najczęściej sama się spotykała, że "Polacy są słabo wykształceni i leniwi".

Narodowe imprezy organizowane przez stażystów Komisji Europejskiej mają bogatą tradycję i od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony samych stażystów, jak i urzędników instytucji europejskich.

Guzowska powiedziała, że imprezy narodowe organizowane są podczas dwóch ostatnich miesięcy trwającego pięć miesięcy stażu w KE. Zwykle takich spotkań jest 8-10, ich daty są losowane, a ponieważ chętnych do zorganizowania spotkań jest więcej niż dostępnych terminów, to pierwszeństwo w losowaniu mają grupy najliczniejsze.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)