Trwa ładowanie...

Policyjny wykładowca pod lupą MSWiA. Resort zaprzecza

Wykładowca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zostanie sprawdzony przez Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Jak podaje RMF FM, podczas jednego z wykładów miał krytykować przełożonych i demonstrować poglądy polityczne. Jednak resort zaprzecza tym doniesieniom.

Share
Policyjny wykładowca pod lupą MSWiA. Resort zaprzecza
Źródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
da8eso0

Wykładowca miał krytykować podczas spotkania policyjny projekt, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko. Jak wynika z informacji radia, mężczyzna nie szczędził słów krytyki pod adresem Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA za służby mundurowe.

Na reakcje resortu nie trzeba było długo czekać. Komendy wojewódzkie na polecenie nadzoru wewnętrznego przepytały uczestników wykładu. Musieli zrelacjonować, jak przebiegał wykład, jakie słowa padły podczas spotkania oraz jakie poglądy polityczne demonstrował prowadzący.

Jak podaje RMF FM, takie informacje miały zostać przesłane inspektorowi do dzisiaj. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ponformowało, że BNW przekazało tę informację do Komendanta Głównego Policji.

da8eso0

"BNW nie podejmowało żadnych czynności ani wobec wykładowcy, ani wobec słuchaczy CSP w Legionowie. Ponadto informujemy, że wiceminister Jarosław Zieliński nie wydawał w tej sprawie żadnych poleceń. BNW nie kontaktowało się też w tej sprawie z Rzecznikiem Dyscyplinarnym. Jedyne pismo o którym mowa, kierowane było do Komendanta Głównego Policji" - podało MSWiA.

Zobacz także: Polka musiała przejść test ze znajomości polskiego na angielskiej granicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

da8eso0

Podziel się opinią

Share
da8eso0
da8eso0
Więcej tematów