Trwa ładowanie...
d19ulx2

Policjant zabity na stołecznej Woli wyróżniony odznaką

Podkom. Andrzej Struj, zamordowany w lutym na warszawskiej Woli, został pośmiertnie wyróżniony Policyjną Odznaką Zasługi im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego", przyznawaną za wyjątkowe poświęcenie w wypełnianiu obowiązków.
Share
Policjant zabity na stołecznej Woli wyróżniony odznaką
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d19ulx2

Uroczystość wręczenia odznaki odbędzie się w Komendzie Stołecznej Policji. Odbierze ją rodzina tragicznie zmarłego funkcjonariusza.

Odznaka im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego", patrona świętokrzyskiej policji, przyznawana jest funkcjonariuszom, którzy pełniąc swoje obowiązki, wykazali się wyjątkowym poświęceniem.

Andrzej Struj został także pośmiertnie wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Zasługi za Dzielność.

d19ulx2

42-letni policjant został zamordowany 10 lutego na warszawskiej Woli. Funkcjonariusz zwrócił uwagę dwóm 18-latkom, którzy najpierw przeklinali na przystanku tramwajowym, a potem - gdy wsiadał do tramwaju - rzucili w kierunku jednego z wagonów koszem na śmieci. Jeden z wyrostków przytrzymywał policjanta; drugi zadał mu kilka ciosów nożem. Funkcjonariusz był wówczas na urlopie.

Struj służył w policji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym stołecznej komendy. Osierocił dwie córki.

Jego oprawcy usłyszeli zarzuty zabójstwa i zostali aresztowani.

d19ulx2

Podziel się opinią

Share
d19ulx2
d19ulx2
Więcej tematów