Trwa ładowanie...
łódź

Policjant naraził zdrowie swoich kolegów. Usłyszał zarzuty

To miała być rutynowa kontrola. Wszystko przebiegało według procedur aż do chwili, gdy mężczyzna kierujący autem gwałtownie ruszył, próbując uciec funkcjonariuszom. Oprócz podejrzanego w samochodzie znajdował się również pasażer podejrzany o handel narkotykami.

Share
Policjant naraził zdrowie swoich kolegów. Usłyszał zarzuty
Źródło: East News
d3vhiq7

Łódzka prokuratura postawiła 24-letniemu mężczyźnie zarzut stawiania tzw. czynnego oporu. Od podejrzanego pobrano próbkę krwi, aby zbadać ją pod kątem zawartości substancji psychoaktywnych. Pracujący jako policjant kierowca został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Za stawianie czynnego oporu mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora do dnia rozprawy policjant musi trzy razy w tygodniu stawiać się na komisariacie.

- W czasie przesłuchania 24-latek przyznał się do zarzutów, ale tłumaczył, że nie wiedział, iż mężczyźni, którzy podeszli do jego samochodu byli policjantami - mówi rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania. Jak podaje rmf24.pl, jego wersja nie pokrywa się z zeznaniami świadków.

d3vhiq7

Źródło: rmf24.pl

Zobacz też: Krakowska policja poszukuje Piotra Kijanki. Nowe nagranie zaginionego

d3vhiq7

Podziel się opinią

Share
d3vhiq7
d3vhiq7
Więcej tematów