Trwa ładowanie...
d1wpnui
Policja

Policjant, który uratował 2-letniego Adasia, został wyróżniony

Podkomisarz Michał Godyń, policjant, który odnalazł 2-letniego Adasia z małopolskich Racławic, odebrał gratulacje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa małopolskiego garnizonu z bohaterskim policjantem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podkomisarz Michał Godyń, który odnalazł 2-letniego Adasia
Podkomisarz Michał Godyń, który odnalazł 2-letniego Adasia (Policja, Fot: KWP w Krakowie)
d1wpnui

Tą historią z małopolskich Racławic żyje cała Polska i interesują się media światowe. W nocy z soboty na niedzielę 2-letni chłopiec wyszedł z domu i przez kilka godzin przebywał na zewnątrz na kilkustopniowym mrozie. O zaginięciu dziecka zaalarmowała babcia, pod której opieką był wnuczek.

Chłopca poszukiwali policjanci, mieszkańcy i strażacy OSP. W niedzielę, około godz. 8.00, kilkaset metrów od domu, wyziębionego chłopca odnalazł policjant biorący udział w akcji poszukiwawczej – zastępca komendanta komisariatu Policji w Krzeszowicach, podkom. Michał Godyń. Policjant od razu zaniósł wyziębione dziecko do najbliższego domu i przystąpił do udzielenia fachowej pomocy przedmedycznej. Później lekarze specjaliści ocenili działania ratownicze, jako bardzo profesjonalne.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek pogratulował podkom. Michałowi Godyniowi profesjonalizmu w działaniu. Komendant podkreślił, że w tej konkretnej sytuacji, z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, najważniejsze było jak najszybsze dotarcie do chłopca, dlatego też zdecydowane i szybkie działanie policjanta pomogło uratować życie dziecka. Szef małopolskiej Policji podziękował za jego postawę i życzył dalszych sukcesów w służbie.

d1wpnui

Gdyby nie policjant, sprawna akcja lekarzy i udzielona pomoc, dzisiaj nikt namówiłby o cudzie.

Zobacz wypowiedź lekarza, który opiekuje się 2-latkiem:

d1wpnui

Podziel się opinią

Share
d1wpnui
d1wpnui
Więcej tematów