Trwa ładowanie...
dx2w1ae

Policjanci z Krotoszyna odkryli plantację marihuany w... chlewie

• Krotoszyńscy policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w chlewni
• Na miejscu zabezpieczono w sumie ponad 140 krzewów oraz 4 kg suszu
• Zatrzymano 26-latka, który wynajmował budynek
• Grozi mu do 15 lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci z Krotoszyna odkryli plantację marihuany w... chlewie
(KPP w Krotoszynie)
dx2w1ae

W połowie marca krotoszyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzili działania, podczas których ujawnili nielegalną plantację marihuany. Znajdowała się na terenie powiatu krotoszyńskiego.

- Plantacja prowadzona była w chlewni zamurowanej od środka. Wejście do pomieszczenia znajdowało się w drugim lokum, w szafie – opowiada Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Na miejscu w wyniku przeszukania ujawniono i zabezpieczono w sumie 87 krzewów konopi indyjskich, 59 sztuk ściętych krzewów przygotowanych do suszenia i gotowy susz ziela konopi indyjskich w ilości ponad 4 kg. Zabezpieczono również sprzęt potrzebny do uprawy tego typu roślin.

dx2w1ae

- W toku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, który wynajmował budynek. Energia elektryczna potrzebna do działania urządzeń czerpana była nielegalnie. Mężczyzna odpowie również za kradzież prądu – informuje Szczepaniak.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za tego typu proceder mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dx2w1ae

Podziel się opinią

Share
dx2w1ae
dx2w1ae
Więcej tematów