Trwa ładowanie...
d2d1yj0

Policjanci rozbili grupę przestępczą z Dolnego Śląska. Mężczyźni zajmowali się kradzieżami aut

Dolnośląska policja rozbiła grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami samochodów. Zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat. Podejrzani, którzy usłyszeli już zarzuty włamań do samochodów i ich kradzieży, a także paserstwa części samochodowych, działali na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci rozbili grupę przestępczą z Dolnego Śląska. Mężczyźni zajmowali się kradzieżami aut
(dolnoslaska.policja.gov.pl)
d2d1yj0

Policjanci przeszukali łącznie siedem posesji należących do osób podejrzanych o kradzieże i paserstwo, w tym trzy, gdzie były rozmontowywane kradzione samochody. Jak wynika z ustaleń mundurowych, grupa dokonywała kradzieży głównie samochodów z grupy volkswagena. Działała na terenie, co najmniej trzech powiatów - średzkiego i polkowickiego na Dolnym Śląsku, a także rawickiego w Wielkopolsce.

Zabezpieczone zostały części i akcesoria, pochodzące z kradzionych aut, na podstawie których podejrzanym udało się udowodnić kradzież, co najmniej sześciu samochodów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamań do pojazdów i ich kradzieży, a także paserstwa części samochodowych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policja razem z prokuraturą prowadzą śledztwo, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z działalnością przestępczą grupy.

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów