Trwa ładowanie...
d1q9xeo

Policjanci kryminalni w Radomiu otrzymali nie lada zadanie. Pilnują banerów PiS

Szefostwo mówi, że to normalne, a policjanci kryminalni z Radomia mają ubaw. Jak mówią, zostali zaangażowani do "tajnej akcji". Brzmi poważnie, a polega na pilnowaniu, czy ktoś nie zrywa i nie niszczy plakatów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci musieli odłożyć rzeczy, którymi się do tej pory zajmowali
Policjanci musieli odłożyć rzeczy, którymi się do tej pory zajmowali (PAP, Fot: Michał Walczak)
d1q9xeo

Każdego dnia od sześciu do dziesięciu policjantów z wydziałów pionu kryminalnego komend miejskiej i wojewódzkiej w Radomiu oddelegowanych jest do pilnowania banerów wyborczych PiS. Decyzję, którzy funkcjonariusze mają zająć się tym "odpowiedzialnym" zadaniem przekazują naczelnicy na odprawach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Co na to "strażnicy" banerów? Żartują, że "w komendzie prowadzona jest tajna akcja". - Zostaliśmy oddelegowani do strzeżenia materiałów wyborczych PiS. W nieoznakowanych samochodach kursujemy po wyznaczonych rejonach pilnując, czy ktoś nie zrywa lub nie niszczy plakatów - mówią. Jak dodają, oznacza to, że musieli odłożyć rzeczy, którymi się zajmowali, przeorganizować swoją pracę.

Zobacz także: Mocne słowa o taśmach Morawieckiego. "Akt oskarżenia wobec służb specjalnych”

"W tym, co wykonują policjanci, nie ma nic nadzwyczajnego" - poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Jak dodał, "podstawowym zadaniem policji jest zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom oraz wykrywanie ich sprawców, to też m.in. radomscy policjanci wykonują podczas pełnionej służby na terenie miasta".

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q9xeo

Podziel się opinią

Share
d1q9xeo
d1q9xeo
Więcej tematów