Policjanci donieśli na żonę Jarosława Zielińskiego. Minister miał pomysł, jak ich udobruchać

Funkcjonariusze z Sokółki zgłosili do prokuratury sprawę kolizji z udziałem Liliany Z., żony Jarosława Zielińskiego. Ich zdaniem kobieta dopuściła się wykroczenia drogowego. Jak zareagował na to wiceminister MSWiA? Osobiście miał się z nimi spotkać się i przywieźć im... dwa nowe radiowozy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 2015 roku Jarosław Zieliński jest wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji
Od 2015 roku Jarosław Zieliński jest wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji (PAP, Fot: Artur Reszko)
WP

Wszystko zaczęło się po północy 27 lipca w miejscowości Krzywa na drodze krajowej nr 8 koło Suchowoli w województwie podlaskim. Doszło wtedy do kolizji drogowej, którą miała spowodować żona wiceministra Zielińskiego. Tak uznała policja i skierowała sprawę do sądu. Teraz wychodzą na jaw nowe fakty.

Jak donosi "Super Express", kilka dni po tym, jak sprawa wpłynęła do sądu, policjantów z Sokółki odwiedził sam wiceminister. Co więcej, miał przyjechać nie z pustymi rękami. Według dziennika, w towarzystwie szefa podlaskiej policji Daniela Kołnierowicza przekazywał dwa radiowozy. Mowa o nowych, nieoznakowanych BMW 330i xDrive i hyundai i20. Pierwsze z aut, warte ok. 200 tys. zł, zakupiono ze "środków KGP w ramach programu modernizacji służby".

Czy przekazanie samochodów wymagało obecności wiceministra? Jak tłumaczy resort, Zieliński brał udział w odprawie z funkcjonariuszami, podczas której podsumowano dotychczasowe działania policji oraz wyznaczono priorytety na 2018 r.

WP

Zobacz też: Tylko w WP: Nowe nagranie z prowokacji dziennikarskiej

Szczegóły sprawy

WP

Jak doszło do kolizji? Zderzyły się dwa samochody, jednym z nich kierowała żona Zielińskiego. Zjechała na przeciwległy pas.

W wyniku zdarzenia ucierpiała kobieta prowadząca drugie auto oraz sam wiceminister. Trafił na badania do szpitala.

Według policji doszło do wykroczenia i złożyła do Sądu Rejonowego w Sokółce wniosek o ukaranie żony wiceministra.

Ma ona zostać osądzona jako zwykły kierowca. - Będzie to posiedzenie w przedmiocie rozpoznania wniosku o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy - powiedział rzecznik sądu Wiesław Żywolewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Białymstoku Niewykluczone, że Liliana Z. uniewinniona.

WP

Źródło: "Super Express"/WP

Polub WP Wiadomości
WP
WP