Trwa ładowanie...

Policja znów w parku Reagana

Policja przeprowadzi w piątek prace odkrywkowe w kilkunastu miejscach gdańskiego parku im. Ronalda Reagana. Wszystko w związku z poszukiwaniami Iwony Wieczorek.

Share
Policja znów w parku Reagana
Źródło: PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz
dw7pfvc

Informacje o planowanych pracach podaje "Gazeta Wyborcza Trójmiasto". Teren ma zostać sprawdzony przy użyciu wykrywacza metali, potem ziemia ma zostać nakłuta szpikulcem. Wejdą też przewodnicy z psami wyszkolonymi do wykrywania zwłok, a także biegły z georadarem. Wszystkie te działania wskażą tereny do dokładniejszego sprawdzenia.

Jak mówił gazecie podkom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku, sprawdzanych jest 14 hektarów parku. W trakcie prac sprawdzono 25 wyznaczonych wcześniej sektorów i wytypowano kilkanaście nowych do sprawdzenia. Wyniki przeszukiwań nanoszone są na mapę przy użyciu lokalizatora GPS. Jak informuje policjant, prace będą prowadzone przynajmniej przez kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Zobacz także: Historia Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie

Poszukiwania na tym terenie trwają od 4 czerwca. Są efektem ustaleń poznańskich "łowców głów", doświadczonego zespołu funkcjonariuszy, którzy uczestniczyli m.in. przy zatrzymaniu Kajetana P. i doprowadzili do zatrzymania Arkadiusza Ł., "Hossa". jak wynika z doniesień RMF FM, "łowcy głów" uważają, że Iwonę Wieczorek miał zabić przypadkowy człowiek, który potem zakopał jej ciało w lesie.

dw7pfvc

Podziel się opinią

Share
dw7pfvc
dw7pfvc
Więcej tematów