Trwa ładowanie...
włochy

Policja zatrzymuje bossa mafii, ludzie go oklaskują

W Kalabrii na południu Włoch zatrzymano legendarnego bossa tamtejszej mafii, 70-letniego Giovanniego Tegano, który był na liście 30 najgroźniejszych ukrywających się przestępców. Kiedy przewożono go do więzienia, oklaskiwało go kilkaset osób.

Share
Policja zatrzymuje bossa mafii, ludzie go oklaskują
Źródło: AFP
d3hg5f1

Policja uważa zatrzymanie poszukiwanego od wielu lat Tegano za kolejny ciężki cios wymierzony gangom kalabryjskiej mafii - N'dranghety. Potężny, wpływowy boss musi odbyć karę dożywocia za zabójstwo oraz kilka innych wyroków. Zdaniem śledczych to on stał za krwawą wojną mafijną, która w latach 80. i 90. przyniosła w Kalabrii około sześciuset ofiar.

Ale wśród miejscowej ludności Tegano cieszy się także wielkim uznaniem i sławą, a nawet uważany jest za bohatera. Gdy po Reggio Calabria rozeszła się wieść o tym, że został w nocy zatrzymany, pod siedzibę policji, gdzie przesłuchiwano go przed odwiezieniem do więzienia, oczekiwało na niego 500 osób. Kiedy wyprowadzano go z budynku, ludzie wznosili okrzyki: "Giovanni, człowiek pokoju", pozdrawiali go i bili brawo.

- Czymś bardzo złym jest to, że oklaskuje się Giovanniego Tegano - oświadczył komendant miejscowej policji Carmelo Casabona. Rozgoryczenie aplauzem dla schwytanego ostatniego uciekiniera z czasów ponurej wojny mafijnej wyraził także szef prokuratury Giuseppe Pignatone.

Sylwia Wysocka

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hg5f1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hg5f1
d3hg5f1
Więcej tematów