Trwa ładowanie...

Policja zaskoczona decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Nie prowadziła z nami rozmów"

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji napisał na Twitterze, że prezydent Warszawy nie konsultowała z KSP decyzji o odwołaniu Marszu Niepodległości. "To próba wciągnięcia Policji w grę" - przekonują.
Share
Warszawska policja jest zaskoczona decyzją prezydent stolicy ws. Marszu Niepodległości
Warszawska policja jest zaskoczona decyzją prezydent stolicy ws. Marszu NiepodległościŹródło: East News, Fot: Stefan Maszewski
d30enoa

Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości. - Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Sąd moja decyzja - argumentowała swoje postanowienie prezydent stolicy. Takiego rozstrzygnięcia nie spodziewała się warszawska policja, która na Twitterze odniosła się do werdyktu.

"Nie było żadnych rozmów ze strony prezydent m. st. Warszawy z Komendantem Stołecznym Policji odnośnie zakazu Marszu Niepodległości. Nie było żadnych pytań odnośnie zabezpieczenia marszu z naszej strony. Informacja jest dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie kontaktowano się na temat absencji chorobowej policjantów oraz planowanych działań. Jeszcze dzisiaj rozmawialiśmy o zabezpieczeniu wszystkich zgromadzeń" - czytamy.

"Informacja, która znalazła się w części zakazu wydanego przez Prezydent m.st. Warszawy może być odebrana jako próba wciągnięcia Policji w grę, w której stanowi ona jedynie przedmiot usprawiedliwiający także dla nas decyzję" - kontynuuje rzecznik prasowy warszawskiej policji w kolejnym wpisie.

Zobacz także: Ostra wymiana zdań o pomniku Lecha Kaczyńskiego. "To jest skandaliczne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30enoa

Podziel się opinią

Share
d30enoa
d30enoa
Więcej tematów