Trwa ładowanie...

Policja z Wrześni szuka kobiety, która oszukała schorowanego staruszka na 17 tys. zł

Wrzesińska policja opublikowała nagranie z wizerunkiem kobiety, która wyłudziła od mieszkańca Chwalibogowa (woj. wielkopolskie) umowę kredytową na sprzęt RTV o wartości 17 tys. zł. Schorowany 73-latek nawet nie potrafi powiedzieć, co się dokładnie stało.

d42mbat

Do zdarzenia doszło 1 lipca. Tego dnia do 73-letniego mieszkańca Chwalibogowa przyjechały dwie kobiety. Po krótkiej rozmowie staruszek zabrał z domu dowód osobisty, wsiadł z kobietami do samochodu i wspólnie odjechali w kierunku Wrześni.

Początkowo nie było wiadomo, co się stało ze starszym panem. Rodzina znalazła go kilka godzin później obok ratusza we Wrześni, ale nie potrafił wyjaśnić, skąd tu się wziął. Dopiero kilka dni później okazało się, że jedna z nieznanych mu kobiet namówiła go na zawarcie umowy kredytowej na zakup sprzętu RTV o wartości 17 tys. zł. Sprawa wyszła na jaw, gdy na jego adres przysłano kopie zwartych umów. Rodzina zgłosiła sprawę na policję.

- Ten mężczyzna jest ciężko schorowany, przeszedł udar. Nawet nie potrafił wyjaśnić, co się dokładnie stało, co mówiły mu kobiety, z którymi wsiadł do samochodu i w jaki sposób skłoniły go do podpisania umowy kredytowej – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Adam Wojciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

d42mbat

Kobietę zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się w sklepie, gdzie doszło do podpisania umowy. Policja opublikowała nagranie i prosi o kontakt osoby, które rozpoznają oszustkę lub mają jakiekolwiek informacje na jej temat. Można zgłaszać się osobiście do Komendy Powiatowej Policji na ul. Szkolnej 23 we Wrześni lub telefonicznie pod czynnym całą dobę numerem 61-437-52-00.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d42mbat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42mbat
Więcej tematów