Trwa ładowanie...

Policja w Toruniu zatrzymała oszusta, 180 osób poszkodowanych

• 29-letni mieszkaniec Torunia, podając się za kobietę, wyłudził kilkanaście tysięcy złotych
• Mężczyzna, żerując na ludzkim współczuciu, oszukał 180 osób
• Oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia

Policja w Toruniu zatrzymała oszusta, 180 osób poszkodowanychŹródło: Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
d41osdk

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu natrafili na internetowe ogłoszenie, które wzbudziło ich podejrzenia. Tak długo sprawdzali jego autora, aż dowiedli, że to oszustwo.

Okazało się, że pod niewinnie brzmiącym ogłoszeniem "Mam na imię Maria. Mieszkam w Skłudzewie. Jestem samotną matką dwójki dzieci... Błagam, pomóżcie...", kryje się 29-letni mieszkaniec Torunia. Mężczyzna, który zamieścił ogłoszenia na różnych portalach internetowych, oszukał wiele osób.

Mężczyzna podszywał się pod kobietę od marca 2013 roku. Do chwili zatrzymania aż 180 osób wprowadził w błąd i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Tyle właśnie osób zdecydowało się wpłacić pieniądze, niosąc pomoc, jak sądzili, pokrzywdzonej przez los i będącej w trudnej sytuacji matce dwójki małych dzieci.

Mężczyzna dopuścił się wyłudzenia kilkunastu tysięcy złotych. Jego ogłoszenia przybierały różną formę, a w niektórych z nich, aby trudniej było go namierzyć, zmieniał też banki i numery kont.

Materiały sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Teraz oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia.

d41osdk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41osdk
Więcej tematów