Trwa ładowanie...
d4dfzbp

Policja ujawniła dane sprawcy strzelaniny w Baton Rouge, wideo z zajścia

• Sprawca, który został zabity przez funkcjonariuszy, był jedyną osobą odpowiedzialną za strzelaninę
• Zastrzelonym przez policję napastnikiem był 29-letni Gavin Long. Mężczyzna pochodził z Kansas City, w stanie Missouri
• Policjanci interweniowali w sprawie strzelaniny, a gdy przybyli na miejsce, wpadli w zasadzkę i zostali zaatakowani

Share
d4dfzbp

Trzech policjantów zostało w niedzielę zastrzelonych, a trzech rannych w Baton Rouge w amerykańskim stanie Luizjana, gdzie na początku lipca policja podczas próby zatrzymania zabiła czarnoskórego sprzedawcę, co wywołało falę protestów - podało biuro szeryfa.

Policjanci interweniowali w sprawie strzelaniny między kilkoma osobami na stacji benzynowej, a gdy przybyli na miejsce, wpadli w zasadzkę i zostali zaatakowani, jak początkowo informowano, przez co najmniej jednego napastnika, który otworzył do nich ogień.

d4dfzbp

Jak oświadczył jednak podczas konferencji prasowej wysoki rangą przedstawiciel z policji stanowej, sprawca, który został zabity przez funkcjonariuszy, był jedyną osobą odpowiedzialną za strzelaninę. Telewizje CNN i CBS podały, że był nim 29-letni Gavin Long. Mężczyzna pochodził z Kansas City, w stanie Missouri.

Wcześniej rzeczniczka biura szeryfa Casey Rayborn Hicks informowała o poszukiwaniach co najmniej dwóch innych osób, ubranych na czarno, uzbrojonych w broń długą, którzy strzelali do policjantów.

Ranni policjanci zostali przewiezieni do szpitala, gdzie odwiedził ich gubernator John Bel Edwards.

Prezydent USA Barack Obama w stanowczych słowach potępił zabicie policjantów, podkreślając, że nie ma wytłumaczenia dla przemocy wobec policji. - Nie wiemy jeszcze, jakie były motywy ataku, ale chcę powiedzieć jasno: nie ma żadnego wytłumaczenia dla przemocy wobec przedstawicieli sił odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo. Te ataki to robota tchórzy, którzy nie występują w niczyim imieniu - oświadczył prezydent.

d4dfzbp

Do strzelaniny doszło niecałą milę (1,6 km) od głównej siedziby policji w Baton Rouge, które w ostatnich tygodniach stało się sceną napięć na tle rasowym między społecznością afroamerykańską a policją. Po zabiciu 5 lipca 37-letniego Altona Sterlinga przez białych policjantów doszło w mieście do licznych burzliwych i stanowczo tłumionych demonstracji przeciwko przemocy ze strony policji. Miały one miejsce także podczas weekendu, kiedy to setki osób zebrały się przed siedzibą policji.

W ciągu ostatnich trzech dni w Baton Rouge, które jest stolicą Luizjany, zatrzymano w sumie 200 demonstrantów.

Napięcie wzrosło, gdy dzień po zabiciu Sterlinga policjanci zastrzelili czarnoskórego mężczyznę w stanie Minnesota, co jego partnerka zarejestrowała w 10-minutowym nagraniu wideo, pokazanym na żywo na Facebooku i umieszczonym wkrótce potem na YouTube. Kolejnego dnia w Dallas w Teksasie czarnoskóry snajper, były żołnierz, otworzył ogień do policjantów, zabijając pięciu z nich.

d4dfzbp

Podziel się opinią

Share
d4dfzbp
d4dfzbp
Więcej tematów