Trwa ładowanie...
d42d47k

Policja udaremniła nielegalny zlot samochodowy w Krakowie. 218 kierowców ukaranych

• Drogówka ze stolicy Małopolski zabrała też 4 prawa jazdy
• 35 kierowców straciło dowody rejestracyjne
• Mundurowi zwrócili uwagę na auta, jadące na parking przy markecie
• Samochodów było tak dużo, że policjanci musieli kierować ruchem
• Po raz pierwszy spotkanie zakrojone było na taką skalę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja udaremniła nielegalny zlot samochodowy w Krakowie. 218 kierowców ukaranych
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d42d47k

Kierowcy mieli się spotkać w nocy na parkingu przed jednym z centrów handlowych w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich. W Krakowie podobne, nielegalne zloty organizowane są - według policji - kilka razy w roku, ale po raz pierwszy spotkanie zakrojone było na taką skalę.

- Duża liczba aut zmierzających w tym kierunku spowodowała spore utrudnienia na drodze. Policjanci koncentrowali się na regulowaniu ruchu, rozpoczęli też kontrole zwracając uwagę na stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców - powiedziała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W sumie skontrolowano 299 prowadzących. Policjanci nałożyli 218 mandatów, z czego ponad 80 za przekroczenie prędkości i sporządzili cztery wnioski o ukaranie do sądu. 35 kierujących straciło dowody rejestracyjne, czterech prawa jazdy. Czterech spośród kontrolowanych prowadzących było pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem narkotyków.

Organizowanie imprez czy spotkań o masowym charakterze wymaga zachowania procedur związanych z bezpieczeństwem. - Takie spotkanie musi być zgłoszone, by uzgodnić sposób jego zabezpieczenia - przypomina policjantka.

d42d47k

Podziel się opinią

Share
d42d47k
d42d47k