Trwa ładowanie...

Policja traci ludzi. Odchodzą najlepsi

"Rzeczpospolita" informuje, że do września z policji odeszło blisko 4,5 tysiąca funkcjonariuszy. Zdaniem gazety boją się oni zmian i skarżą na niskie pensje.

Policja traci ludzi. Odchodzą najlepsiŹródło: AFP
d4gkncg

Z pracy rezygnuje średnio prawie 500 policjantów miesięcznie. W 2010 roku rezygnacji było około 380 w skali miesiąca. Rozmówcy "Rzeczpospolitej" podkreślają jednocześnie, że ze służby odchodzą ludzie, którzy nie pracowali wcześniej w milicji. Dodają także, że może to doprowadzić do wytworzenia luki pokoleniowej.

Z zebranych przez "Rzeczpospolitą" informacji wynika, że najwięcej rezygnacji jest w województwach: poznańskim, wrocławskim, śląskim i mazowieckim. Z samej Komendy Stołecznej Policji do września odeszło 297 funkcjonariuszy, czyli około 70 procent więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Zdaniem samym funkcjonariuszy - odchodzą najlepsi.

Za takimi decyzjami kryją się niepewny los ustawy emerytalnej oraz brak podwyżek. W związku z tym część policjantów wybiera na przykład pracę w agencjach ochrony, gdzie mogą liczyć na lepsze zarobki.

d4gkncg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gkncg
Więcej tematów