Trwa ładowanie...
warszawa

Policja rozbiła "rodzinny gang". Handlował narkotykami

Prawie 400 funkcjonariuszy przeszukało w sumie 55 miejsc na terenie Warszawy i okolicznych powiatów. Zatrzymali 32 osoby i zlikwidowali dwa duże magazyny, w których znajdowały się znaczne ilości heroiny, kokainy, marihuany i amfetaminy.

Share
Policja rozbiła "rodzinny gang". Handlował narkotykami
Źródło: Policja
d3j9001

Śledczy szacują, że od 2011 roku członkowie gangu wprowadzili na rynek od 400 do nawet 1000 kg narkotyków. Gang został rozbity dzięki zeznaniom praskich gangsterów. W "rodzinny biznes" angażowały się także partnerki przestępców, które razem z nimi handlowały narkotykami.

- Zatrzymaliśmy 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat, w tym trzy kobiety. Policjanci zabezpieczyli także ponad 67 tys. złotych w gotówce oraz wartościowe zegarki - powiedział tvp.info kom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

d3j9001

Sąd wydał decyzję o areszcie dla 15 zatrzymanych i dozorach dla dwóch kolejnych osób. Wszyscy są podejrzani o „udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkani”. Grozi im do 12 lat więzienia.

Czwartkowa akcja była trzecią dużą obławą na handlarzy narkotyków w Warszawie od 2016 roku. Podczas poprzednich akcji zatrzymano łącznie 41 osób.

Źródło: tvp.info

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

Policja
Źródło: Policja
Policja
Źródło: Policja
d3j9001

Podziel się opinią

Share
d3j9001
d3j9001
Więcej tematów