Trwa ładowanie...
d38uwm6

Policja rozbiła "rodzinny gang". Handlował narkotykami

Prawie 400 funkcjonariuszy przeszukało w sumie 55 miejsc na terenie Warszawy i okolicznych powiatów. Zatrzymali 32 osoby i zlikwidowali dwa duże magazyny, w których znajdowały się znaczne ilości heroiny, kokainy, marihuany i amfetaminy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano 32 osoby
Zatrzymano 32 osoby (Policja)
d38uwm6

Śledczy szacują, że od 2011 roku członkowie gangu wprowadzili na rynek od 400 do nawet 1000 kg narkotyków. Gang został rozbity dzięki zeznaniom praskich gangsterów. W "rodzinny biznes" angażowały się także partnerki przestępców, które razem z nimi handlowały narkotykami.

- Zatrzymaliśmy 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat, w tym trzy kobiety. Policjanci zabezpieczyli także ponad 67 tys. złotych w gotówce oraz wartościowe zegarki - powiedział tvp.info kom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

Sąd wydał decyzję o areszcie dla 15 zatrzymanych i dozorach dla dwóch kolejnych osób. Wszyscy są podejrzani o „udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkani”. Grozi im do 12 lat więzienia.

d38uwm6

Czwartkowa akcja była trzecią dużą obławą na handlarzy narkotyków w Warszawie od 2016 roku. Podczas poprzednich akcji zatrzymano łącznie 41 osób.

Źródło: tvp.info

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

Policja
Policja
d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów