Trwa ładowanie...
d2qneny

Policja rozbiła grupę napadającą na placówki bankowe

Grupę dokonującą napadów na placówki bankowe i handlowe rozbili wrocławscy policjanci. Do tej pory udowodniono im trzy takie przestępstwa. Policja podejrzewa jednak, że dokonali ich więcej. Zatrzymano sześć osób, mieszkańców Wrocławia i Sandomierza.

d2qneny
d2qneny

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, czterech z sześciu zatrzymanych jest podejrzanych o dokonywanie napadów. Jeden z nich poszukiwany był listem gończym. Piąta zatrzymana osoba podejrzana jest o posiadanie narkotyków, a szósty mężczyzna był również poszukiwany listem gończym w związku z przestępstwami narkotykowymi.

- Wszystkich zatrzymanych łączy znajomość z dwoma braćmi z woj. świętokrzyskiego, u których w mieszkaniu spotykali się i planowali kolejne przestępstwa. Sami bracia należeli do grupy dokonującej napadów rabunkowych - powiedział Petrykowski.

Zatrzymani z grupy dokonującej napadów rabunkowych to młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat. Pochodzą z Wrocławia i Sandomierza. - Podejrzani są o napady z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Zatrzymanym udowodniono udział w trzech napadach we wrocławskiej dzielnicy Fabryczna - w placówce bankowej, aptece oraz sklepie spożywczym - dodał rzecznik.

Atrapę pistoletu policjanci znaleźli w jednym z mieszkań, które wynajmowali bracia. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d2qneny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qneny
Więcej tematów