Trwa ładowanie...
d24st3s

Policja rozbiła gang złodziei samochodów z okolic Gorzowa Wielkopolskiego

• Policja rozbiła grupę przestępczą z rejonu Gorzowa Wlkp. zajmująca się kradzieżami samochodów na terenie naszych zachodnich sąsiadów
• Grupa specjalizowała się w kradzieżach samochodów dostawczych i busów marki mercedes oraz volkswagen
• Są odpowiedzialni za 92 tego typu przestępstwa, a straty nimi spowodowane szacuje się na 2 miliony złotych - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja rozbiła gang złodziei samochodów z okolic Gorzowa Wielkopolskiego
(Policja)
d24st3s

- Członkowie tej grupy są odpowiedzialni za 92 tego typu przestępstwa, a straty nimi spowodowane są szacowane na dwa miliony złotych zł - powiedział w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- Dzięki wspólnej pracy śledczy zidentyfikowali w sumie 19 podejrzanych z Polski. Grupa specjalizowała się przede wszystkim w kradzieżach samochodów dostawczych i busów marki mercedes i volkswagen. W trackie śledztwa zabezpieczono siedem pojazdów - trzy w Polsce i cztery w Niemczech o łącznej wartości 173 tysięcy euro - poinformował Maludy.

Sprawa była prowadzona przez utworzony w marcu 2015 r. Wspólny Zespół Śledczy (Joint Investigation Team) pod przewodnictwem Prokuratury we Frankfurcie nad Odrą i Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Pracowali w nim także funkcjonariusze Krajowego Urzędu kryminalnego Brandenburgii i Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp.

d24st3s

W styczniu 2015 roku, jeszcze podczas przygotowań do powołania Zespołu, polscy i niemieccy policjanci przeprowadzili wspólne działania po niemieckiej stronie granicy. Zatrzymano wówczas sześciu podejrzanych z dwoma skradzionymi samochodami. Niemieckie sądy skazały ich na kary więzienia w wymiarze do 3 lat i 4 miesięcy.

- Dalsze wspólne czynności doprowadziły do kolejnych aresztowań polskich podejrzanych, którzy ostatecznie zostali wydani do Niemiec. Przeciwko dwóm z nich oraz czterem innym podejrzanym, prokuratura we Frankfurcie nad Odrą skierowała akt oskarżenia do sądu w tym mieście. Wśród oskarżonych jest domniemany szef grupy. Niebawem rozpoczną się rozprawy przeciwko tym ludziom - dodał Maludy.

Efektem wspólnych działań polskich i niemieckich organów ścigania było namierzenie trzech warsztatów w Polsce, w których co najmniej 50 skradzionych pojazdów zostało rozkręconych na części w celu ich dalszej sprzedaży. Dodatkowo zatrzymano pięć osób pod zarzutem paserstwa.

Marek Grabski

d24st3s

Podziel się opinią

Share
d24st3s
d24st3s
Więcej tematów