Policja reaguje na nagranie niani znęcającej się nad dzieckiem. "Będą zarzuty"

"Nikt z prowadzących postępowanie w tej sprawie nie wspominał o tym, że sprawa będzie umorzona. Wręcz przeciwnie" - twierdzi w rozmowie z WP oficer prasowy Komendy Policji Warszawa-Mokotów Robert Koniuszy. Policjant dementuje nieoficjalne informacje przekazane Wirtualnej Polsce. Zgodnie z wypowiedziami funkcjonariusza zbliżonego do sprawy, sprawa niani znęcającej się nad dzieckiem mogła zostać umorzona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja reaguje na nagranie niani znęcającej się nad dzieckiem. "Będą zarzuty"
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)

"Jeśli w trakcie dochodzenia zebrany materiał dowodowy dostarczy nam przesłanek do przedstawienia zarzutów tej kobiecie i sporządzenia wobec niej aktu oskarżenia, to zostanie to uczynione. Bezdyskusyjnie" - podkreśla w mailu przesłanym WP oficer prasowy Komendy Policji Warszawa-Mokotów Robert Koniuszy.

To reakcja na opublikowany wczoraj tekst, w którym opisaliśmy sprawę pracującej dla agencji Małgorzaty S., która w trakcie pracy znęcała się nad dzieckiem. - K...a, no co Ty chcesz? Picie chcesz. Proszę. Ania Pije. Co chcesz? Co ty chcesz. K...a, k...a - słychać na opublikowanych przez nas nagraniach.

Fragmenty szokującego nagrania niani, które trafiło na policję

Niania została przesłuchana

Z informacji, do których dotarliśmy, wynikało, że sprawa jest lekceważona. - Zmierza do umorzenia. Nie wiem dlaczego. Powinni raczej zostawić inne sprawy i skończyć tę. Ta kobieta może cały czas pracować jako niania - powiedział nam zbliżony do sprawy policjant.

Te informacje dementuje Koniuszy. "Jeśli w trakcie dochodzenia zebrany materiał dowodowy dostarczy nam przesłanek do przedstawienia zarzutów tej kobiecie i sporządzenia wobec niej aktu oskarżenia, to zostanie to uczynione. Bezdyskusyjnie" - zapewnia i dodaje, że kwestia postawienia zarzutów jest już przesądzona.

Polub WP Wiadomości