Trwa ładowanie...
d2jj1xf

Policja potwierdza: to policjant kopał uczestnika Marszu

Komenda Stołeczna Policji potwierdza, że to policjant kopał w twarz demonstranta - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Share
d2jj1xf

Na razie funkcjonariusz nie został jeszcze przesłuchany, ponieważ jest na zwolnieniu lekarskim - ma uszkodzoną rękę.

Chodzi o sytuację, którą zarejestrował kamerą reporter portalu NowyEkran.pl. Widać na nim jak grupa policjantów goni grupę młodych ludzi. Nieumundurowany funkcjonariusz używa gazu wobec młodego mężczyzny idącego ulicą i kopie go w głowę.

W sobotę fundacja Wolność i Demokracja poinformowała, że złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów w trakcie starć w dniu Święta Niepodległości. Według fundacji, niektórzy funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia zbyt brutalnie traktując niektórych uczestników manifestacji.

- Przestępstwo polega na skatowaniu przez funkcjonariuszy policji człowieka, który nie stawiał oporu - mówił zasiadający we władzach fundacji Marek Bućko.

d2jj1xf

W piątek na ulicach Warszawy doszło do starć z policją, w wyniku których zatrzymano 210 osób, w tym 95 obcokrajowców, głównie z Niemiec. Do szpitali odwieziono 30 osób, w tym 12 policjantów. Ogółem obrażenia odniosło 40 policjantów. Straty oszacowano na 72 tys. zł.

Zobacz film:

d2jj1xf

Podziel się opinią

Share
d2jj1xf
d2jj1xf
Więcej tematów