ycipk-2inws1

Policja potwierdza: komendant z Wrocławia był pod wpływem alkoholu

Odwołany komendant miejski policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniew Raczak był pod wpływem alkoholu - przekazują służby prasowe dolnośląskiej policji. Taki jest dotychczasowy wynik postępowania wyjaśniającego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komendant nie został poddany badaniu alkomatem.
Komendant nie został poddany badaniu alkomatem. (WP.PL)
ycipk-2inws1

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski powiedział PAP, że takie ustalenia wynikają z relacji świadków, w tym służb, które brały udział w interwencji.

Policjant potwierdził, że podinsp. Zbigniew Raczak nie został poddany badaniem alkomatem po tym, jak został w nocy z środy na czwartek znaleziony koło wrocławskiego sklepu. Zdaniem Petrykowskiego nie było podstaw do takiego badania.

Świętowali za wcześnie?

ycipk-2inws1

Incydent z udziałem komendanta miejskiego policji we Wrocławiu szybko przyniósł konsekwencje. W środę późnym wieczorem Raczak miał upić się z komendantem wojewódzkim nadinsp. Tomaszem Trawińskm, wyjść na ulicę w skarpetkach i koszulce i rozbić głowę. Już w czwartek został zdymisjonowany. Raczak i Trawiński mieli wkrótce awansować i to właśnie było pretekstem do spożywania przez nich alkoholu.

W czerwcu Raczak został szefem wrocławskiej policji. Wcześniej był komendantem powiatowym policji w Ostrowie Wielkopolskim. Jako komendant miejski we Wrocławiu zastąpił Dariusza Kokornaczyka zdymisjonowanego po ujawnieniu okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1