Trwa ładowanie...
dp94zss

Policja potwierdza: komendant z Wrocławia był pod wpływem alkoholu

Odwołany komendant miejski policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniew Raczak był pod wpływem alkoholu - przekazują służby prasowe dolnośląskiej policji. Taki jest dotychczasowy wynik postępowania wyjaśniającego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komendant nie został poddany badaniu alkomatem.
Komendant nie został poddany badaniu alkomatem. (WP.PL)
dp94zss

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski powiedział PAP, że takie ustalenia wynikają z relacji świadków, w tym służb, które brały udział w interwencji.

Policjant potwierdził, że podinsp. Zbigniew Raczak nie został poddany badaniem alkomatem po tym, jak został w nocy z środy na czwartek znaleziony koło wrocławskiego sklepu. Zdaniem Petrykowskiego nie było podstaw do takiego badania.

Świętowali za wcześnie?

Incydent z udziałem komendanta miejskiego policji we Wrocławiu szybko przyniósł konsekwencje. W środę późnym wieczorem Raczak miał upić się z komendantem wojewódzkim nadinsp. Tomaszem Trawińskm, wyjść na ulicę w skarpetkach i koszulce i rozbić głowę. Już w czwartek został zdymisjonowany. Raczak i Trawiński mieli wkrótce awansować i to właśnie było pretekstem do spożywania przez nich alkoholu.

W czerwcu Raczak został szefem wrocławskiej policji. Wcześniej był komendantem powiatowym policji w Ostrowie Wielkopolskim. Jako komendant miejski we Wrocławiu zastąpił Dariusza Kokornaczyka zdymisjonowanego po ujawnieniu okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.

dp94zss

Podziel się opinią

Share
dp94zss
dp94zss
Więcej tematów