Trwa ładowanie...

Policja potwierdza: komendant z Wrocławia był pod wpływem alkoholu

Odwołany komendant miejski policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniew Raczak był pod wpływem alkoholu - przekazują służby prasowe dolnośląskiej policji. Taki jest dotychczasowy wynik postępowania wyjaśniającego.

Policja potwierdza: komendant z Wrocławia był pod wpływem alkoholuŹródło: WP.PL
d20akog
d20akog

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski powiedział PAP, że takie ustalenia wynikają z relacji świadków, w tym służb, które brały udział w interwencji.

Policjant potwierdził, że podinsp. Zbigniew Raczak nie został poddany badaniem alkomatem po tym, jak został w nocy z środy na czwartek znaleziony koło wrocławskiego sklepu. Zdaniem Petrykowskiego nie było podstaw do takiego badania.

Świętowali za wcześnie?

Incydent z udziałem komendanta miejskiego policji we Wrocławiu szybko przyniósł konsekwencje. W środę późnym wieczorem Raczak miał upić się z komendantem wojewódzkim nadinsp. Tomaszem Trawińskm, wyjść na ulicę w skarpetkach i koszulce i rozbić głowę. Już w czwartek został zdymisjonowany. Raczak i Trawiński mieli wkrótce awansować i to właśnie było pretekstem do spożywania przez nich alkoholu.

W czerwcu Raczak został szefem wrocławskiej policji. Wcześniej był komendantem powiatowym policji w Ostrowie Wielkopolskim. Jako komendant miejski we Wrocławiu zastąpił Dariusza Kokornaczyka zdymisjonowanego po ujawnieniu okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.

d20akog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20akog
Więcej tematów