Trwa ładowanie...

Policja ostrzega. Nowy sposób złodziei na kradzież przy użyciu maseczek

Do prób rabunku miało dojść na jednym z warszawskich osiedli. Policja oraz władze spółdzielni alarmują, że złodzieje znaleźli nowy sposób na kradzież. Wykorzystują maseczki nasączone substancją odurzającą.

Złodzieje znaleźli nowy sposób na rabunek. Wykorzystują maseczki/ Zdjęcie ilustracyjne Złodzieje znaleźli nowy sposób na rabunek. Wykorzystują maseczki/ Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Unsplash.com
d6kcwkx
d6kcwkx

Niebezpieczny proceder dotyczy jednego z osiedli na warszawskiej Pradze-Południe. Jak ostrzega policja oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Szaserów", lokalni złodzieje znaleźli nowy sposób na rabunek mieszkań za pomocą maseczek.

"Do mieszkań pukają złodzieje, nakłaniają do przymierzenia maseczki.. Taka maseczka nasączona jest obezwładniającą substancją chemiczną..." - napisała spółdzielnia w ogłoszeniach, które pojawiły się na drzwiach klatek schodowym na osiedlu przy ulicy Szaserów.

Złodzieje znaleźli nowy sposób na rabunek. Wykorzystują maseczki

"Prosimy pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań oraz nie przyjmować masek ochronnych od obcych osób" - apelują władze spółdzielni.

"Taka maseczka nasączona jest obezwładniającą substancją chemiczną i po jej nałożeniu traci się przytomność, a złodzieje przystępują do okradania mieszkania" - napisano w ostrzeżeniu.

d6kcwkx

"Maseczki nasączone są substancją usypiającą"

- Kartki z ostrzeżeniem zostały rozwieszone na wszystkich klatkach bloków należących do naszej spółdzielni. powiadomiliśmy naszych mieszkańców o potencjalnym niebezpieczeństwie. Muszą być świadomi zagrożenia - powiedziała "SE" Alicja Szymańska z do rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Szaserów". Dodała też, że spółdzielnia otrzymała sygnały od mieszkańców o próbach takiego rabunku.

Zobacz też: Wyznanie Ardanowskiego. "To pokazuje, że ta góra lodowa się kruszy"

- Dotychczas nikt nie zgłaszał rabunku pasującego do tego opisu - mówiła gazecie z kolei Joanna Węgrzyniak, policjantka z praskiej komendy.

- Prawdopodobnie chodzi o dwie osoby, mężczyznę i kobietę, którzy krążą po okolicy i podają się za osoby wysłane z przychodni rejonowej. Mają ze sobą maseczki, które każą przymierzać, mówią o prospołecznej akcji, a maseczki nasączone są substancją usypiającą - przekazała natomiast w rozmowie z "SE" Anna Bojarska, która prowadzi lokalny dom seniora na Pradze.

d6kcwkx

Źródło: Super Express

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6kcwkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6kcwkx
Więcej tematów