Trwa ładowanie...

Policja odzyskała skradzione pielgrzymom plecaki

• Krakowska policja odzyskała skradzione w trakcie ŚDM pielgrzymom z Polski plecaki z cennymi rzeczami
• Sprawcami okazali się znani policji mężczyźni notowani wcześniej za kradzieże
• Właściciele przesłali policji podziękowania

Policja odzyskała skradzione pielgrzymom plecakiŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d1r1qxy

Do kradzieży doszło w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Zmęczeni podróżą pielgrzymi usnęli na Bulwarach Wiślanych, a kiedy się obudzili, zobaczyli, że zniknęły plecaki, w których mieli cenne rzeczy i które na czas podróży były ich całym dobytkiem.

Pielgrzymi zgłosili kradzież na komisariacie i poszli zobaczyć przejazd papieża ulicami Krakowa. Kiedy stali w tłumie, jeden z nich zauważył, że poboczem wędruje mężczyzna z jego plecakiem. Podbiegł do policjantów zabezpieczających przejazd papieża.

Policjanci wylegitymowali w sumie trzech mężczyzn, którzy posiadali oba plecaki ze wszystkimi rzeczami pielgrzymów. Okazało się, że są to znani policji krakowianie trudniący się kradzieżami. Twierdzili, że nie są sprawcami kradzieży, a jedynie dostali plecaki na przechowanie od swojego znajomego. Zostali zatrzymani.

d1r1qxy

Po odzyskaniu plecaków pielgrzymi przysłali policji podziękowanie ze szybkie i sprawne działanie, dzięki któremu mogli kontynuować pielgrzymkę.

Powodzeniem zakończyła się również akcja odzyskania laptopa, skradzionego z jednego z krakowskich hosteli. W skradzionym laptopie zainstalowany był specjalistyczny program, który wysyłał współrzędne miejsca, gdzie w danym momencie się znajduje. Po dwóch dniach właściciel zawiadomił policję, że komputer zalogował się w sieci. Ze współrzędnych wynikało, że znajduje się w rejonie ul. Starowiślnej.

Na zdjęciach z kamery internetowej policjanci wytypowali znanego sobie mężczyznę i w jego mieszkaniu znaleźli komputer. Mężczyzna twierdził, że kupił komputer pod halą Targową. Usłyszał zarzuty paserstwa.

d1r1qxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r1qxy
Więcej tematów