Trwa ładowanie...

Policja nie może znaleźć nowych pracowników. Wszystko przez system rekrutacji

W polskiej policji pozostaje ponad 4,5 tys. nieobsadzonych wakatów. Jak twierdzą eksperci, powodem takiego stanu rzeczy nie jest brak chętnych, ale źle skonstruowany system testów psychologicznych dla kandydatów.

Policja nie może znaleźć nowych pracowników. Wszystko przez system rekrutacjiŹródło: East News
d3plmd2
d3plmd2

W ubiegłym roku o przyjęcie do policji ubiegało się 23206 kandydatów, czyli o prawie 800 więcej niż w roku 2016. Przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego Marian Boguszyński wskazuje jednak, że aż 670 z 1120 aplikujących do pracy w policji w Zachodniopomorskiem nie przeszło badań psychologicznych. Boguszański za taki stan rzeczy obarcza winą system MultiSelect, oparty na pytaniach wielokrotnego wyboru. Wynik testu obliczany jest przez komputer. Boguszański twierdzi, że to nie najlepsze rozwiązanie i należy rozważyć zmiany w procesie rekrutacji policjantów.

Jak twierdzi były policjant Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Andrzej Mroczek, wielu kandydatów odstraszają kiepskie zarobki oraz coraz mniejsza liczba świadczeń socjalnych w policji. Najbardziej poszukiwani są pracownicy z zakresu cyberprzestępczości oraz przestępczości ekonomicznej.

Jak informuje Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadkomisarz Alicja Śledziona, w Komendzie Głównej został powołany zespół fachowców, który dostosuje procedury do obecnych potrzeb.

Zobacz też: Kolejny cios w grupę mokotowską

Źródło: Radio Szczecin

d3plmd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3plmd2
Więcej tematów