WP

Policja całą dobę pod domem Jarosława Kaczyńskiego? "Stan zagrożenia bezpieczeństwa"

Policja całą dobę ochrania warszawski dom Jarosława Kaczyńskiego i budynki przy ul. Srebrnej? Poseł PO Marek Wójcik postanowił o to zapytać MSWiA. – Policjanci realizują zadania służbowe na podstawie analizy stanu zagrożenia bezpieczeństwa – odpisał Jarosław Zieliński, wiceminister odpowiedzialny za policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński przed domem na warszawskim Żoliborzu
Jarosław Kaczyński przed domem na warszawskim Żoliborzu (East News, Fot: PIOTR GRZYBOWSKI)
WP

Sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego poskarżyli się w "Gazecie Wyborczej", że dom prezesa PiS całą dobę ochrania policyjny radiowóz. Poseł PO Marek Wójcik postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście funkcjonariusze zostali oddelegowani do pilnowania domu polityka.

Wysłał do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji interpelację w tej sprawie. "Podobna sytuacja dotyczy patrolu, który całodobowo prowadzi ochronę budynków przy ul. Srebrnej w Warszawie, które należą do spółki zależnej od Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż policja nie pierwszy raz prowadzi całodobową ochronę obiektów zamieszkanych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, a także budynków należących do spółek zależnych od polityków partii rządzącej" – pisze poseł Wójcik.

Na pytania posła odpisał wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. "Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV i Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, na terenie których znajdują się wymienione w interpelacji miejsca, a także kierowani do służby na tym terenie policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji i Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, realizują zadania służbowe na podstawie analizy stanu zagrożenia bezpieczeństwa" – wyjaśnia polityk PiS.

WP

I dodaje: "Są one zgodne z zadaniami określonymi w dyslokacji służby, a potrzeba ich realizacji występuje adekwatnie do zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego na danym terenie".

Zobacz: Powstanie w getcie warszawskim. Prof. Paweł Śpiewak odpowiada Patrykowi Jakiemu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP