Trwa ładowanie...
d3y32gc

Policja bada zajście z udziałem nietrzeźwego posła PSL

Policja wyjaśnia incydent z udziałem posła PSL Dariusza Dziadzio. W niedzielę nad ranem w Rzeszowie utrudniał on policjantom interwencję - nietrzeźwy, groził im i ich popychał. "Jeśli ktokolwiek poczuł się zgorszony tym zdarzeniem, serdecznie przepraszam" - oświadczył w poniedziałek poseł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja bada zajście z udziałem nietrzeźwego posła PSL
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
d3y32gc

- W tej chwili trwają czynności, wyjaśniamy szczegóły tego zajścia. Jest prowadzone postępowanie pod kątem naruszania nietykalności cielesnej funkcjonariusza i zmuszania do zaniechania czynności służbowych. Przesłuchujemy świadków, będą zabezpieczone monitoringi - powiedziała rzeczniczka podkarpackiej policji.

Według rzeczniczki, po godz. 3 nad ranem w niedzielę policjanci podjęli interwencję wobec nietrzeźwego, który awanturował się w recepcji hotelu. Wtedy podszedł do nich 40-letni mężczyzna. - Krzyczał na policjantów, przeszkadzał im w czynnościach. Nie chciał odejść. Pchnął jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Zachowywał się agresywnie, ubliżał policjantom, groził im, nie reagował na polecenia - opisała przebieg zajścia Tabasz-Rygiel.

Jak zaznaczyła, w konsekwencji wobec awanturującego się mężczyzny użyto siły fizycznej i założono mu kajdanki. Potem radiowozem został przewieziony do izby wytrzeźwień. Tam po wylegitymowaniu okazało się, że jest posłem. - W związku z tym odstąpiono od izolowania go w izbie wytrzeźwień i odwieziono do miejsca zamieszkania, przekazując rodzinie - podkreśliła Tabasz-Rygiel.

d3y32gc

Oświadczenie Dariusza Dziadzio

"W odpowiedzi na publikacje prasowe dotyczące incydentu z moim udziałem chciałbym zaznaczyć, że wieczorem z 25 na 26 września (według policji do incydentu doszło w nocy z 26 na 27 września - red.) byłem na prywatnym spotkaniu, nie prowadziłem samochodu, a swoim zachowaniem w żaden sposób nie złamałem prawa. Nie tłumaczę się słabym dniem, pustym żołądkiem, czy słynną chorobą filipińską. Jestem zdania, że poseł to nie święta krowa, ale to też człowiek. Jednocześnie zaznaczam, że nie wnoszę żadnych zarzutów do działań policji, która wykonywała swoje obowiązki" - napisał poseł.

"Jeśli ktokolwiek poczuł się zgorszony tym zdarzeniem, serdecznie przepraszam" - dodał.

Co grozi posłowi?

d3y32gc

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji oraz "zmuszanie go przemocą lub groźbą do zaniechania czynności służbowej" grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Oskarżenie może nastąpić jednak dopiero z chwilą, gdy posła przestanie chronić immunitet.

Obecna kadencja parlamentu kończy się jesienią. Dziadzio kandyduje jednak do Sejmu ponownie, z trzeciego miejsca listy PSL w okręgu rzeszowskim. Do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego dołączył w trakcie kadencji Sejmu; do parlamentu dostał się z listy Ruchu Palikota.

d3y32gc

Podziel się opinią

Share
d3y32gc
d3y32gc
Więcej tematów