Trwa ładowanie...
d3ozy8j
d3ozy8j

Policja aresztowała kontrowersyjnego guru

Indyjska policja aresztowała kontrowersyjnego guru, który jest oskarżony o udział w morderstwie sprzed kilku lat i niestawianie się na rozprawy. Aresztowania dokonano na terenie pustelni od tygodnia zacięcie bronionej przez jego wyznawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ozy8j

63-letni Rampal Maharaj został wyprowadzony przez policjantów z terenu pustelni (aśramu) Satlok, położonej ok. 170 km na północny wschód od Delhi. Mężczyznę przewieziono na badania do szpitala w Czandigarh, stolicy stanów Harijana i Pendżab. W najbliższych dniach ma on stanąć przed sądem.

Policja od tygodnia próbowała dostać się na obejmujący 4,8 ha teren aśramu, pilnie strzeżony przez wyznawców Rampala. We wtorek podczas policyjnego szturmu doszło do starć; policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych, podczas gdy wyznawcy obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i innymi przedmiotami oraz otworzyli do nich ogień.

Rannych zostało prawie 200 osób, a ok. 270 aresztowano pod zarzutem prowokowania zamieszek, przetrzymywania innych osób wbrew ich woli, usiłowania zabójstwa i wypowiedzenia wojny przeciw państwu.

d3ozy8j

W środę policja wkroczyła do aśramu. Znalazła tam ciała czterech kobiet i dziecka, których przyczyn śmierci na razie nie podano; piąta mieszkanka pustelni zmarła w szpitalu. Ok. 15 tys. ludzi opuściło tego dnia aśram, w tym wielu najwyraźniej przetrzymywanych tam wbrew swojej woli.

Zatrzymanie guru Rampala ma związek z zabójstwem, do którego doszło podczas starć w jednym z jego aśramów w 2006 r. Guru twierdzi, że jest niewinny. Władze nakazały jego aresztowanie, ponieważ od zwolnienia za kaucją wielokrotnie nie stawiał się na rozprawy. Obecnie do listy stawianych mu zarzutów dodano zdradę stanu i nielegalne posiadanie broni.

d3ozy8j

Podziel się opinią

Share
d3ozy8j
d3ozy8j
Więcej tematów