PolskaPolak w śpiączce w Anglii. Kontrowersyjny wpis Krystyny Pawłowicz

Polak w śpiączce w Anglii. Kontrowersyjny wpis Krystyny Pawłowicz

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz po raz kolejny zabrała głos ws. Polaka, który przebywa w śpiączce w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Była posłanka PiS zaatakowała władze placówki. Padły mocne słowa.

Krystyna Pawłowicz opublikowała wpis na Twitterze (Tomasz Jastrzębowski)
Krystyna Pawłowicz opublikowała wpis na Twitterze (Tomasz Jastrzębowski)
Źródło zdjęć: © East News
Natalia Durman

23.01.2021 14:22

"Wy tam, w tym szpitalu w Plymouth, czy TAK SAMO gorliwie 'leczycie i opiekujecie się' członkami brytyjskiej RODZINY KRÓLEWSKIEJ, jak tym poniewieranym Polakiem? Ich zdrowe organy też przecież mogłyby się komuś przydać..." - napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

W sobotę wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik rządu do spraw praw człowieka Marcin Warchoł poinformował, że wystąpił do ministra sprawiedliwości Wielkiej Brytanii z wnioskiem o przekazanie naszego rodaka do Polski, a do ministra zdrowia tego kraju z wnioskiem o ponowne przyłączenie go do aparatury podtrzymującej życie.

- Transport Polaka jest przygotowany i w ciągu kilku godzin może zostać zrealizowany. Jedyne, czego potrzebujemy, to zgody Wielkiej Brytanii. Ufam, że taka zgoda zostanie szybko wydana - powiedział Warchoł.

Jak mówił, "jest to gra o życie naszego rodaka". - Ufam, że wygra cywilizacja życia nad cywilizacją śmierci. Nie możemy nikogo z naszych rodaków zostawiać samym sobie. W naszej kulturze, wierze, w naszej tradycji leży ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci - podkreślił wiceminister.

Chodzi o mężczyznę w średnim wieku od kilkunastu lat mieszkającego w Anglii, który doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (403)