Trwa ładowanie...
Berlin

Polak próbował zabić policjanta. Sąd skazał go na ponad 11 lat więzienia

Mężczyzna wpadł w zasadzkę na złodziei samochodów. Podczas ucieczki samochodem przytrzasnął rękę policjantowi i ciągnął go przez 70 metrów. Sąd w Berlinie skazał go za usiłowanie zabójstwa.

Share
Polak próbował zabić policjanta. Sąd skazał go na ponad 11 lat więzienia
Źródło: PAP/EPA, fot: Bodo Marks
d2hkm6i

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2015 r. w Lichtenbergu, dzielnicy Berlina. Polak wraz z innymi członkami gangu złodziei samochodów próbował uciec przed trzema policjantami. W wyniku interwencji policjant doznał licznych złamań. Z powodu poważnych obrażeń kręgosłupa, do dzisiaj nie może pracować.

Polakowi udało się uciec i dopiero po prawie dwóch lat śledczy wpadli na jego ślad. Pod koniec lutego w berlińskim sądzie rozpoczął się proces 29-letniego złodzieja aut. Mężczyzna przyznał, że od wielu lat kradnie samochody. Od 10 lat jest uzależniony od narkotyków i w chwili ucieczki też był pod ich wpływem.

Jak podają niemieckie media, sąd za usiłowanie zabójstwa skazał go na 11,5 roku więzienia. Sędzia uzasadniając wyrok stwierdził, że oskarżony wiedział, że ciągnie policjanta i może go zabić. Wyrok jest wyższy niż chciał prokurator, który wnioskował o karę 9,5 roku więzienia.

Zobacz także: Krzysztof Łapiński o kwestii reparacji: Nie mogę wiele zdradzić”

d2hkm6i

Podziel się opinią

Share
d2hkm6i
d2hkm6i
Więcej tematów