Trwa ładowanie...
d1afwpf

Polak poszukiwany ENA zatrzymany na lotnisku w Szymanach

Na lotnisku Olsztyn-Mazury Straż Graniczna zatrzymała Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania - podaje strazgraniczna.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak poszukiwany ENA zatrzymany na lotnisku w Szymanach
(Straż Graniczna)
d1afwpf

33-letni obywatel Polski, który przyleciał do kraju z Londynu chciał przejść przez odbrawę graniczną. Podczas kontroli dokumentów tożsamości funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez ENA. Mężczyzna poszukiwany był od 2009 r. przez wiele polskich organów ścigania, m. in Sąd Okręgowy w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy w Żarach.

Zatrzymany dopuścił się na terenie Polski: pobicia z kradzieżą, rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Skazany został prawomocnymi wyrokami sądów na 4 lata i 6 miesięcy więzienia.

Europejski nakaz aresztowania stosuje się od 1 stycznia 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie.

d1afwpf

ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej

Oprac. M.Jaworska

Zobacz także: Areszt dla Kajetana P. przedłużony

d1afwpf

Podziel się opinią

Share

d1afwpf

d1afwpf
Więcej tematów