Trwa ładowanie...
d43r3d0

Polak nielegalnie wleciał paralotnią na Białoruś

Polski paralotniarz nielegalnie przekroczył białoruską granicę w pobliżu Brześcia. Mężczyzna miał stracić orientację - po wylądowaniu myślał, że jest w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Silar)
d43r3d0

"11 czerwca w pobliżu punktu granicznego Kozłowicze (Kukuryki-Kozłowicze - PAP) oddział straży granicznej zauważył paralotnię lecącą od strony Polski na wysokości ok. 1000 m. Obiekt latający nad granicą zauważyli także lokalni mieszkańcy, którzy też poinformowali służby graniczne" - poinformował Państwowy Komitet Graniczny Białorusi w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej w odległości 600 m od granicy państwowej natychmiast po wylądowaniu - wyjaśniono w komunikacie. Jak dodano, 42-letni mężczyzna był przekonany, że znajduje się w okolicy Białej Podlaskiej.

"Wobec obcokrajowca wszczęto postępowanie administracyjne za naruszenie granicy państwowej. Grozi mu wysoka grzywna oraz wydalenie z kraju oraz zakaz wjazdu na Białoruś" - informuje Państwowy Komitet Graniczny Białorusi.

Źródło: PAP

d43r3d0

Podziel się opinią

Share
d43r3d0
d43r3d0
Więcej tematów