Trwa ładowanie...
d2wbend

Polacy zatrzymani w Anglii. Są podejrzani o przemyt ludzi

Czterech Polaków zatrzymanych w Essex w Anglii z podejrzeniami o przemyt ludzi. Są to kierowcy ciężarówek, w których znaleziono 68 osób różnych narodowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy zatrzymani w Anglii. Są podejrzani o przemyt ludzi
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2wbend

68 nielegalnych imigrantów, zamkniętych w jednym z kontenerów w międzynarodowym porcie w Essex odnalazły w nocy służby brytyjskie podczas rutynowej kontroli w międzynarodowym porcie w Essex.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych (Home Office) poinformował, że imigranci zostali znalezieni w czterech samochodach ciężarowych, a nie - jak wcześniej informowały brytyjskie służby i media - w zamkniętym kontenerze.

Wśród przemycanych osób były dwie kobiety w ciąży i 15 dzieci. Obie ciężarne oraz pięć innych osób, które skarżyły się na bóle brzucha i klatki piersiowej umieszczono w szpitalu. Ich życie nie jest zagrożone. Pozostałe 61 osób skierowano do urzędu imigracyjnego. Są to obywatele Afganistanu, Chin, Wietnamu i jeden Rosjanin.

d2wbend

Jak poinformował pracownik służb ratowniczych Matthew Broad, do podobnego incydentu doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas w kontenerze w jednym z doków robotnicy odnaleźli 35 afgańskich uchodźców, wołających o pomoc. Jedna osoba wówczas zmarła.

- Mamy doświadczenie w radzeniu sobie z takimi wypadkami w Essex. Zawsze boimy się jednej rzeczy, tj. czasu, jaki przyszło spędzić w kontenerze tym ludziom - dodał Broad.

d2wbend

Podziel się opinią

Share

d2wbend

d2wbend
Więcej tematów