Trwa ładowanie...
d3n7lq9

Polacy wyjeżdżają coraz mniej

Polska Izba Turystyki szacuje, że w tym ruch w turystyce krajowej spadnie, w stosunku do ubiegłego roku, o ok. 20%. Także w 2001 roku odnotowano spadek, w stosunku do roku poprzedniego, o 9,5%.

d3n7lq9
d3n7lq9

Głównym powodem tej sytuacji w ruchu turystycznym jest ubożenie społeczeństwa. Nawet ci, którzy decydują się na wyjazd, przy wyborze sugerują się przede wszystkim ceną tak, aby jak najmniej wydać - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Krzysztof Wojtkiewicz, sekretarz generalny Polskiej Izby Turystyki. Dodał, że tendencja spadkowa w wyjazdach trwa od 1999 roku.

Izba szacuje, że w ub.r. krajowy ruch turystyczny wyniósł ok. 9,5 mln. osób.

Wojtkiewicz zaznaczył, że szacunki na bieżący rok są na razie oparte na liczbie zarezerwowanych wycieczek. _ Ale nie spodziewany się, że liczba ta może się znacząco zmienić_ - powiedział.

Biura podróży są obecnie w trudnej sytuacji. Muszą pozyskiwać klientów i oferować im takie warunki, aby "przywiązać ich do siebie". Konkurencja jest duża, a chętnych do podróżowania coraz mniej.

d3n7lq9

"Polecamy firmy, które mają zezwolenia, działają legalnie i trzeba to uwzględniać przy wyborze biura, z którym wyjedziemy" - powiedział Jan Korsak, prezes Izby. Przestrzegał przed korzystania z usług mało znanych firm reklamujących się w Internecie.

Polacy nadal najchętniej wyjeżdżają do Turcji, Egiptu i Tunezji. W tym sezonie spadła liczba wyjazdów do Francji i Grecji - powiedział Wojtkiewicz.

Izba ocenia, że nasi rodzimi turyści wybierają najchętniej oferty stacjonarne czyli wyjeżdżają "po słońce", ale coraz więcej osób zaczyna interesować się wycieczkami objazdowymi, z bogatszym programem turystycznym. (reb)

d3n7lq9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n7lq9
Więcej tematów