Trwa ładowanie...

"Polacy to robactwo..." Policja szuka autora

Dochodzenie w sprawie antypolskich ulotek, których dużą liczbę rozprowadzono w Huntingdon we wschodniej Anglii, wszczęła tamtejsza policja.

Share
"Polacy to robactwo..." Policja szuka autora
Źródło: AFP, Fot: Paul Ellis
d2ehyq3

Jak podaje huntspost.co.uk, ulotki, które pojawiły się w Huntingdon w hrabstwie Cambridgeshire, zawierają treści uznane przez policję za rasistowskie. W Wielkiej Brytanii określenie "infested" występujące zwykle w kontekście plagi owadów lub szkodników, którego użyto wobec Polaków, obejmuje także uprzedzenia narodowościowe.

Na ulotkach można m.in przeczytać, że "Nie da się przejść ulicą Huntingdon nie widząc i nie słysząc Polaków" i "nikt w tej sprawie niczego nie robi", a Polacy "zabierają Anglikom miejsca pracy, domy, świadczenia i tożsamość".

Jak powiedział gazecie mieszkający w Huntingdon radny miasta St Ives, Jonathan Salt: "Ulotki są rzeczywiście obrzydliwe, a ich język jest podżegający: to wyraz rasizmu". Radny o sprawie poinformował lokalną prasę, a policja wszczęła dochodzenie zapewniając, że traktuje wszelkie przejawy nienawiści na tle rasowym niezwykle poważnie.

d2ehyq3

Podziel się opinią

Share
d2ehyq3
d2ehyq3
Więcej tematów