Trwa ładowanie...

Polacy PORYWAJĄ... młode wiewiórki z lasu. Dramatyczny apel weterynarzy

Na Facebooku pojawiło się zdjęcie wiewiórczego niemowlaka ilustrujące dramatyczny apel gabinetu weterynaryjnego. Lekarze apelują, żeby nie zabierać młodych zwierząt z ich naturalnego środowiska.

Share
Polacy PORYWAJĄ... młode wiewiórki z lasu. Dramatyczny apel weterynarzy
Źródło: Pixabay, Facebook
d9bp53v

"SEZON NA KRADZIEŻE DZIECI ROZPOCZĘTY!" - tak zaczyna się apel Gabinetu Lekarzy Weterynarii "Czapla", zilustrowany zdjęciem wiewiórki-niemowlaka. W poście udostępnionym na Facebooku lekarze apelują, żeby nie zabierać młodych zwierząt z ich naturalnego środowiska. Próbując pomóc w ten sposób, narażamy je na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Mała wiewiórka trafiła do gabinetu po takiej właśnie próbie. Osoby, które "interweniowały" doprowadziły do śmierci maleństwa. "W ramach wytłumaczenia usłyszeliśmy, że jak zabierali niemowlę, to rodzice-wiewiórki się nie pokazali..." - napisano na fanpage'u "Czapli". "A co mieli zrobić?! Rzucić się na ludzi?! Bezradnie patrzyli z ukrycia..." - dodali autorzy postu, informując jednocześnie, że młode często zostają pozostawione w lesie bez opieki rodziców. W ten sposób dorosłe osobniki unikają sytuacji, w których mogłyby naprowadzić na swoje potomstwo drapieżniki.

Weterynarze podsumowali apel instrukcją, jak zachować się w razie odnalezienia w lesie młodego zwierzęcia. W żadnym wypadku nie należy zabierać ze sobą młodych. W ostateczności należy oznaczyć miejsce i skonsultować dalsze działania ze specjalistą.

d9bp53v

Podziel się opinią

Share
d9bp53v
d9bp53v
Więcej tematów