Trwa ładowanie...

Polacy ocenili reformę edukacji. Większość uważa, że była potrzebna

Według najnowszego badania CBOS-u, dla 52 proc. Polaków reforma edukacji była potrzebna. Jednocześnie ankietowani mają zastrzeżenia do przygotowania i wdrożenia zmian w edukacji.

Polacy ocenili reformę edukacji. Większość uważa, że była potrzebnaŹródło: WP.PL
d1xrfwf

Z sondażu CBOS-u wnika, że dla 24 proc. Polaków reforma była zdecydowanie konieczna, a dla kolejnych 28 proc. raczej potrzebna.

37 proc. ankietowanych stwierdziło, że reforma nie była konieczna, w tym 22 proc. zaznaczyło odpowiedź "raczej niekonieczna". 11 proc. ankietowanych nie miało zdania.

Według 67 proc. badanych obecny system edukacji jest lepszy od poprzedniego z 3-letnimi gimnazjami. Wśród nich 37 proc. twierdzi, że teraz w systemie edukacji jest zdecydowanie lepiej. Przeciwnego zdania jest 21 proc. badanych.

d1xrfwf

Jednak oceny dotyczące przygotowania i wdrożenia reformy edukacji nie są aż tak dobre. Według 40 proc. ankietowanych reforma została źle przygotowana, w tym dla 16 proc. bardzo źle. Przeciwnego zdania jest 29 proc. badanych, w tym dla 7 proc. zmiany został przygotowane bardzo dobrze. Zdania w tej sprawie nie ma 31 proc. respondentów.

Z sondażu CBOS-u wynika, że dla 36 proc. Polaków reforma edukacji nie została właściwie wdrożona. Przeciwnego zdania jest 31 proc. badanych, a 33 proc. nie ma zdania.

Zobacz także: Tajemnicze spotkanie z Gersdorf. Tomasz Poręba komentuje

Badanie przeprowadzono w dniach 16-23 sierpnia metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej grupie 1066 dorosłych Polaków.

d1xrfwf

Reforma edukacji weszła w życie 1 września 2017 r. W jej wyniku zlikwidowano gimnazja. Nowy system edukacji składa się z 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego oraz 5-letniego technikum.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1xrfwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xrfwf
Więcej tematów