Trwa ładowanie...

Polacy ocenili Dudę. Niezadowolenie wzrasta

"Od poprzedniego pomiaru z marca zwiększyło się niezadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy, która znowu częściej spotyka się z krytyką niż aprobatą", czytamy w raporcie CBOS. W tej chwili prezydent nie może liczyć nawet na 50-cio procentowe poparcie w tej sprawie.

Polacy ocenili Dudę. Niezadowolenie wzrastaŹródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański
dvevwk2
dvevwk2

Według najnowszych badań, działalność Sejmu jest pozytywnie oceniana przez 41 proc. respondentów, podczas gdy 46 proc. wyraża krytyczne zdanie na ten temat. Pozostałe 13 proc. badanych nie posiada wyrobionego zdania.

Opinie na temat pracy senatorów są nieznacznie lepsze niż miesiąc wcześniej. Obecnie, 40 proc. badanych wyraża aprobatę dla ich działań, co stanowi wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu do marca. Negatywną ocenę pracy senatorów wyraża 34 proc. respondentów, a 26 proc. nie ma na ten temat zdania.

Jak podkreśla CBOS, opinie Polaków o pracy parlamentarzystów nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniego miesiąca. - Oceny działalności obu izb są podzielone. W przypadku Sejmu przeważają te negatywne, a w przypadku Senatu – pozytywne - czytamy w raporcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zatrzymali ciężarówkę z Litwy. Odkrycie służb pod torfem w naczepie

Prezydentura Andrzeja Dudy

Z kolei notowania prezydenta Andrzeja Dudy są nieco gorsze niż miesiąc temu. Obecnie, 44 proc. badanych dobrze ocenia jego prezydenturę, co stanowi spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Natomiast 49 proc. wyraża niezadowolenie z jego rządów, co stanowi wzrost o 4 punkty procentowe. Pozostałe 7 proc. badanych nie posiada wyrobionego zdania na ten temat.

dvevwk2

- Od poprzedniego pomiaru z marca zwiększyło się niezadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy, która znowu częściej spotyka się z krytyką niż aprobatą. Nieco lepsze niż przed miesiącem, choć ogólnie rzecz biorąc stabilne w dłuższym okresie, są oceny kończących kadencję władz samorządowych - czytamy w opracowaniu do sondażu.

W przypadku władz lokalnych, ich notowania są lepsze niż w marcu i podobne do tych z lutego. Obecnie, 71 proc. badanych dobrze ocenia działalność samorządowców w swojej miejscowości, co stanowi wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu do marca. Negatywną ocenę wyraża 20 proc. respondentów, co stanowi spadek o 3 punkty procentowe.

Badanie zrealizowano w dniach od 8 do 18 kwietnia 2024 roku na próbie liczącej 1079 osób (w tym: 63,8 proc. metodą CAPI, 22,9 proc. – CATI i 13,3 proc. – CAWI).

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvevwk2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvevwk2
Więcej tematów