Trwa ładowanie...
d1jxeva

Polacy o obietnicy Kaczyńskiego. Jednoznaczny wynik

Parlamentarzyści, którzy otrzymują emeryturę, nie powinni być objęci wypłatami w ramach tzw. trzynastej emerytury - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Sejmie "trzynastka" przysługuje m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu
W Sejmie "trzynastka" przysługuje m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1jxeva

Trzynasta emerytura to jedna z obietnic z tzw. Piątki Kaczyńskiego, którą zaprezentowano na niedawnej konwencji wyborczej PiS. Ma być przyznana emerytom już w maju. Zgodnie z propozycją, są nią także objęci parlamentarzyści. Ale czy powinni?

Na pytanie postawione w sondażu: "Czy parlamentarzyści którzy otrzymują emeryturę, powinni być objęci wypłatami w ramach tzw. trzynastej emerytury?" aż 72 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź NIE, a tylko 14 proc. - TAK. 14 proc. badanych podało odpowiedź NIE WIEM.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 4-6 kwietnia 2019 roku metodą CAWI na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Przypomnijmy, "Emerytura plus" ma być jednorazowym świadczeniem w wysokości 1100 złotych brutto. Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego, rząd ma w planach wypłacać je co roku, o ile uda się im wygrać jesienne wybory parlamentarne.

d1jxeva

W Sejmie "trzynastka" przysługuje aż 40 posłom, w tym prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Antoniemu Macierewiczowi i Krystynie Pawłowicz.

Zobacz także: Zaskakujący pomysł Pawłowicz. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

Sondaż partyjny

W opublikowanym w międzyczasie sondażu partyjnym Pollster dla "Super Expressu" partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na samodzielną większość w Sejmie. Jest na zdecydowanym prowadzeniu z wynikiem 39 proc.; druga w kolejności Platforma Obywatelska może liczyć na 24 proc. głosów.

d1jxeva

Oprócz PiS i PO do Sejmu weszłaby Wiosna Roberta Biedronia (12 proc.), Kukiz'15 (6 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.).

"Piątka plus"

Tydzień temu "piątka" została poszerzona o "plus". - Kaczyński chce zawłaszczyć język opozycji - zniszczyć i skompromitować pojęcie, którym posługuje się przeciwnik. "Wolność" łączy całą opozycję przeciwko PiS-owi. Kaczyński, mówiąc, że PiS będzie partią wolności, kompromituje to pojęcie. To próba rozbrojenia opozycji, z punktu widzenia wiarygodności absurdalna - komentował były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit".

Zobacz także: "Piątka plus" prezesa PiS. Bartłomiej Sienkiewicz o intencjach Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jxeva

Podziel się opinią

Share

d1jxeva

d1jxeva
Więcej tematów