Trwa ładowanie...
d1cmupo

Polacy o Andrzeju Dudzie. Zaskakujący sondaż

Na początku lutego mija półmetek kadencji prezydenta. Aż 69 proc. ankietowanych uważa, że Andrzej Duda dobrze wykonuje swoje obowiązki. Tak wynika z sondażu, który został przeprowadzony przed wtorkowym podpisaniem ustawy o IPN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda liderem sondażu
Andrzej Duda liderem sondażu (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d1cmupo

Według styczniowego sondażu Centrum Badań Opinii Społecznej aż 73 proc. respondentów ufa prezydentowi. Odmiennego zdania jest 17 proc. ankietowanych. Na pytanie, czy Andrzej Duda dobrze reprezentuje Polskę za granicą, 77 proc. odpowiedziało twierdząco. Jeśli chodzi o kwestie obronności, to 57 proc. uważa, że Duda jest odpowiednim zwierzchnikiem sił zbrojnych.

W porównaniu z poprzednikiem - Bronisławem Komorowskim - Andrzej Duda lepiej sprawuje swoje obowiązki. Tak uważa 62 proc. ankietowanych. Co więcej ponad połowy badanych uważa, że Andrzej Duda jest także lepszą głową państwa niż Lech Wałęsa (56 proc.) i Aleksander Kwaśniewski (53 proc).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-17 stycznia na liczącej 951 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d1cmupo

*ZOBACZ WIDEO: Prezydent podpisze nowelizację ustawy o IPN *

Źródło: TVP Info

d1cmupo

Podziel się opinią

Share
d1cmupo
d1cmupo
Więcej tematów